Kimse bir gecekonduda yaşamak istemez

Şili menşeli STK'dan farkındalık kampanyası.

20.10.2015 - 16:27 | Arzu Nilay Kocasu

kimse bir gecekonduda yaşamak istemez

Her gün binlerce kişi ihtiyaç ve zevklerine uygun bir ev bulmak için internet sitelerini ve sokakları arşınlarken, Latin Amerika ülkelerinde toplam 86 milyon kişi hayatını gecekondularda sürdürüyor. Peki ya, kendileri için en güzel evi bulma hayaliyle buluştukları emlakçı, Manhatta Union Square’de ev kiralayacak maddi imkânlara sahip insanlara kiralamaları için bir gecekondu sunsaydı?

Latin Amerika ülkelerindeki yoksullukla savaşan Şili menşeli sivil toplum kuruluşu TECHO, insanların pek çokları için kabul edilemeyecek koşullarda yaşam sürdükleri Latin Amerika’daki yoksulluğa dikkat çekmek için bir kampanya hazırladı. Gecekonduya dönüştürülmüş bir daire, bir adet TECHO gönüllüsü, birkaç gizli kamera ve ev kiralamaya çalışan birkaç habersiz insandan oluşan kampanyanın neticesinde ortaya tek bir gerçek çıkıyor: Kimse bir gecekonduda yaşamak istemez. Gecekondular bu denli yaşanılmayacak yerlerse, orada yaşamak zorunda kalanlara yardım etmek gerekmez mi?

KÜNYE
Reklam Ajansı: Bravo/Y&R, USA
CCO: Claudio Lima
Kreatif Direktörler: Willy Lomana, Carmelo Rodriguez
Art Direktör: Jesselle Valdes
Reklam Yazarı: Loipa Ramos

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.