Twitter ‘Kim Milyoner Olmak İster’i konuştu

17 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

18.06.2014 - 14:27 | MediaCat

Bu hafta Perşembe final yapacak olan Survivor’da heyecan son noktasına ulaşırken Sosyal TV izleyicileri klavyelerini ellerinden bırakamadı. Salı gecesini açık ara farkla birinci sırada kapatan yarışmada geceye damgasını vuran yarışmacı “Tek başına oyun alan başka babayiğit oldu mu Survivor’da?” yorumları eşliğinde Turabi oldu. Bu duruma karşı çıkanlar da yok değildi, “Yiğit gibi adam olana ekmek yok bu ülkede. Turabi gibi bitirim olacaksın, duygu sömürüsü yapacaksın kralsın. #survivor” diyen izleyiciler de çoğunluktaydı. Sahra’nın adadan ayrılması akşam boyunca konuşulmaya devam etti. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca #ahmetdursun, #merveaydin, #yigitdikmen, #survivorfinale, #gönlümüzünsampiyonusahra, #survivor2014ün, #gönüllerinsampiyonuyigit, #adimadimfinaleturabi ve #merveaydinbizimcanimiz etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Kim Milyoner Olmak İster?’in İlber Ortaylı’nın sunduğu özel bölümü ile Salı gecesini ikinci sırada tamamladı. “İlber Ortaylı, Kim milyoner olmak ister’i sunuyor. Yarışmacı kafadan 1-0 cahil başladı yarışmaya, işi zor.” yorumlarıyla başlayan yarışma, cevabı İlber Ortaylı olan sorunun “Yılın sorusu” ilan edilip ekran görüntülerinin paylaşılmasıyla devam etti.

Küçük Ağa, sezon finaline adım adım yaklaşırken Sosyal TV izleyicilerini yine ekran başına kilitlemeyi başardı. Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal’ın konuk oyuncu olması izleyicilerden büyük ilgi görürken Küçük Ağa dizisinin Lösev’e destek vermesi de izleyicileri tarafından da desteklendi. İzleyiciler gece boyunca içeriklerini #mehmetcanicin, #birtugladasenkoyarmisin, #mehmettopal, #küçükagayi, #sarplevendoglu ve #birceakalay etiketleri üzerinden ürettiler.

Beyaz TV’nin tartışma programı Son Söz bu Salı akşamı yayınlanan bölümü ile günü dördüncü sırada kapattı. Şamil Tayyar’ın konuk olduğu programda IŞİD, MİT ve Cumhurbaşkanlığı adayları masaya yatırıldı. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca program üzerinden Tayyar’a “Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan’a kürsüde CHP rozeti taktı, Bu Kılıçdaroğlu için sonun başlangıcıdır diyebilir miyiz?” ve “Başbakanımız Cumhurbaşkanı seçilirse Şamil Bey Başbakan olarak kimi görmek ister?” gibi sorularını iletti. Şamil Tayyar’ın “Ekmeleddin İhsanoğlu ismini, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli belirlemedi. İhsanoğlu uluslararası bir projedir.” söylemi sıkça paylaşıldı.

Geçen hafta ekranlara hızlı bir geri dönüş yapan Pis Yedili bu hafta gerileyerek günü beşinci sırada kapattı. Toplamda 1,006 kişiden 1,404 Tweet alan dizi yayılımda 4,387,930 kişinin Twitter akışında yerini aldı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 17 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.