MediaCat

Kim izliyor gerçekten?

Netflix İspanya’nın bu soruya muazzam bir yanıtı var.

Kim izliyor? Giriş ekranında karşısında kimin olduğunu bilmek isteyen Netflix‘in bu soruyla çok düz bir yanıt arayışında olduğu kesin. Ekranda gördüğünü kendisine soran ama gerçekten soran izleyicinin işi ise o kadar kolay olmayabilir.

Netflix İspanya’nın DAVID Madrid imzalı reklam filmi, Norma adındaki bir Netflix abonesinin ekrandaki soruyla tetiklenen sorgusunu ekrana taşıyor. Norma’nın kimi dizi karakterlerini anımsatanlar da dahil her saniye yeni bir Norma’yı “keşfettiği”  filmin yönetmen koltuğunda Cadbury’nin Goril ve Sony Bravia’nın Toplar – Boya – Playdoh üçlemesi gibi reklamların yönetmeni Juan Cabral oturuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

DAVID Madrid (@wearedavid.mad)’in paylaştığı bir gönderi

Yüksek rekabet ortamında Netflix’in en güçlü kozu olan geniş tür ve içerik yelpazesini tanıtan bir marka kampanyasına ihtiyaç duyduğunu ifade eden DAVID Global CCO’su Pancho Cassis, dizi ya da filmlerden kesitler kullanma tuzağına düşmek istemediklerini söylüyor: “Bu çözüm işin kolayı. Bırakın işin yükünü ünlüler sırtlasın. Bunu herkes yapıyor. Biz bunun tüketicide işe yaramayacağını biliyorduk. O yüzden insan gerçeğine, ürün içgörüsüne yöneldik. Sonunda da Norma’yı, her Netflix açışında o ‘Kim izliyor?’ sorusunu okuyan sıradan bir kadını.”

Cassis, Juan Cabral’dan filmin reklamdan çok “entertainment” gibi hissettirmesi için yardım aldıklarını da ekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.