KFC’den hasret ve aşkın şarkıları

KFC, Malezya'daki restoranlarının açılışını notalarla kutluyor.

24.06.2020 - 12:37 | Arzu Nilay Kocasu

Tüm dünyayı normali yeniden tanımlamaya mecbur kılan coronavirus pandemisinin neden olduğu zorunlu ve gönüllü karantina dönemi bazı ülkelerde yavaş yavaş bazılarındaysa hızla terk edilirken, KFC, Malezya’daki restoranlarında misafir ağırlamaya kaldığı yerden devam edeceğini duyurmak için hasret dolu bir reklam kampanyası hazırladı.

Boş bir KFC restoranındaki eşyaların dile gelerek, özlem duydukları misafirleri için bir şarkı tutturdukları reklam filmine, markanın ülkedeki restoranlarının kapalı olduğu toplam gün sayısı kadar şarkının yer aldığı bir de Spotify çalma listesi eşlik ediyor.

86 şarkıdan oluşan çalma listesinde Adele’den “Hello”, Tamia’dan “Officially missing you”, Simple Minds’tan “Don’t you (forget about me)” ve Natalie Cole’dan “Miss you like crazy” gibi başlıklarıyla markanın duygularına tercüman olan şarkılar yer alıyor.

“Geçtiğimiz birkaç ay boyunca restoranlar genellikle sessiz ve kimsesizdi. Masaların, sandalyelerin, tepsi ve soslukların dili olsaydı hepsi de insanlara onları ne kadar özlediğini söylerdi muhtemelen” diyor DDB Tribal Malezya Kreatif Direktörleri Jeremy Yeoh ve Suryadipura Salleh: “KFC ülke genelinde restoranlarını misafirleri yeniden açarken, ekip olarak aklımıza alelade bir duyuru hazırlamak yerine insanlara serenat yapma fikri geldi.”

KÜNYE

  • Reklamveren: KFC Malezya
  • Reklam Ajansı: DDB Tribal Malaysia
  • Yönetmen: Quek Shio Chuan
  • Yapımevi: Reservoir World
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.