MediaCat

Kepeğe düşman, çevreyle dost

Head & Shoulders’tan çevre dostu bir kampanya.

Kepeğe düşman, çevreyle dost

Plastik hayatımızın önemli bir parçası. Mutfak eşyalarından çantalara, sandalyelerden şişelere kadar birçok alanda plastikten faydalanıyoruz. Fakat bir yandan da etrafa atılan plastiklerden ötürü çevreye büyük zarar veriyoruz.

P&G’nin şampuan markası Head & Shoulders da plastiklerin çevrede yol açtığı hasarı azaltmak adına kolları sıvıyor ve plajlardan topladığı plastik atıklardan geri kazanılabilir şampuan şişeleri üretiyor. Saatchi & Saatchi London ile işbirliği yaparak da insanlara bu atılımın neden gerekli olduğunu anlatıyor.

Söz konusu sürdürülebilirlik projesini hayata geçiren geri dönüşüm şirketleri Suez ve Terracycle ile PR ajansı MMK+ Ketchum da çevrenin temizlenmesinde büyük rol oynuyor.

Projenin hayata geçirilmesi için Avrupa’daki yüz sivil toplum kuruluşundan bin gönüllü bir araya geldi ve yerel plajlardan plastik atıklar toplandı. Toplanan atıklar ise Suez ve Terracycle tarafından 170 bin adet şampuan şişesine dönüştürüldü. Sınırlı sayıda üretilen bu şişeler de Haziran ayında Fransa’daki Carrefour şubelerinde satışa sunuldu. Projenin gelecekte Fransa sınırlarını aşması ve milyonlarca şişe üretimi ile tüm dünyaya yayılması hedefleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.