Kenyalı güvenlik şirketinden yaratıcı gerilla kampanya

İnsan kaynakları çözümünden imaj kampanyasına...

22.08.2013 - 15:19 | Ali Kuru

Ogilvy Güney Afrika'dan yaratıcı insan kaynakları çözümü.

Kenya‘da faaliyet gösteren özel güvenlik firması Radar Security, insan kaynakları tabanını doğru yönde geliştirmek için Ogilvy Güney Afrika‘dan yardım istemiş.

Ajans, kendisine yaratıcı bir ilan çalışması için gelen markaya çok daha ilgi çekecek bir başka proje önermiş. Proje kapsamında banknot görünümlü ve mıknatıslı özel ilanlar hazırlanmış. Bu ilanlar da araçların altına yerleştirilmiş. İşlerini gerçekten iyi yapan, dikkatli güvenlik görevlileri gerçekleştirdikleri rutin kontroller sırasında fark ettikleri bu ilanlarla Radar Security’e iş başvurusu yapmaya davet edilmiş. Sonuç olarak basılan 200 ilandan 43’ü geri dönmüş.

Ajans daha sonra, projeyi bir adım daha ileri götürerek farklı bir boyuta taşımış. Hazırlanan banknotları bu kez ünlülerin ve gazetecilerin araçlarının altına yerleştiren Ogilvy, medyada da ilgi yaratmayı başararak markanın daha geniş bir kitle tarafından keşfedilmesinin de önünü açmış.

Künye:

Reklamveren: Radar Security, Kenya
Reklam Ajansı: Ogilvy & Mather Afrika
Kreatif Grup Lideri: Alan Edgar
Kreatif Direktör: Till Aurousseau
Art Direktörü: Aurelie Baraffe
Metin Yazarları: Emilie Coulon ve Gregory Aldous

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.