Kent Coca-Cola’da zirveye çıktı

Coca-Cola'ya 43 yıl hizmet ettikten sonra emekli olan Neville Isdell'den liderlik bayrağını devralan Coca-Cola CEO'su...

24.04.2009 - 15:54 | MediaCat

Coca-Cola’ya 43 yıl hizmet ettikten sonra emekli olan Neville Isdell’den liderlik bayrağını devralan Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent, dünyanın en büyük içecek şirketi Coca-Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Coca-Cola Şirketi’nin Yönetim Kurulu, Muhtar Kent’i Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçti. Kent, Şirketin Atlanta’da yapılan ‘Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nı takiben emekliye ayrılan Neville Isdell’in yerini aldı. Böylelikle, Şirketin Aralık 2007’de duyurduğu liderlik devir teslim planı da tamamlanmış oldu.

56 yaşında olan Kent, Temmuz 2008’de Coca-Cola Şirketi’nde CEO koltuğuna oturmuştu. Aralık 2008’de Coca-Cola Şirketi Yönetim Kurulu, 65 yaşında olan Isdell’in Yönetim Kurulu seçimlerinde aday olmayacağını ve şirketin, 2009 ‘Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nı takiben Kent’i Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçeceğini duyurmuştu.

Coca-Cola Direktörler ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı James D. Robinson III, atamayla ilgili şunları söyledi: “Atamanın tamamlanması, Muhtar Kent’in Coca-Cola Şirketi’nin liderliğini kesin olarak üstlenmesinin ilanıdır. Yönetim Kurulu, Muhtar Kent’in liderliğine ve Coca-Cola’yı bu zor zamanlardan başarılı bir şekilde geçirip uzun vadeli sürdürülebilir bir büyüme yakalayacak vizyona sahip olduğuna kesinlikle inanmaktadır. Başkan ve CEO olarak, benzersiz niteliklere sahip deneyimli bir liderlik ekibi oluşturdu. Şirket emin ellerde. Kent’i üstlendiği yeni sorumluluklar nedeniyle kutluyoruz.”

Robinson ayrıca şunları ekledi: “Neville’e, Coca-Cola ailesi adına, şirkete getirdiği örnek liderlik anlayışı ve sistemimize 43 yıl boyunca hizmet ettiği için teşekkür ediyorum. Neville, şirketimizi çok zor bir dönemden geçirdi. Çok sayıda başarısı olan Neville, Coca-Cola’ya kattığı kazanma ruhu için sonsuza kadar hatırlanacaktır. Ona ve ailesine, hayatlarının bir sonraki heyecanlı bölümüne adım atarken sağlık ve mutluluk diliyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.