Google’dan çocuklara özel online sohbet sistemi

Türk Telekom'un çocuk portalı "TT Çocuk" bünyesinde dünya çocuklarına özel bir platform oluşturuldu...

24.04.2009 - 14:29 | MediaCat

Türk Telekom’un çocuk portalı “TT Çocuk” bünyesinde dünya çocuklarına özel bir platform oluşturuldu. Çocuklar için Google ile işbirliğine giden Türk Telekom, portalda dünya çocuklarının ortak bir dilde konuşabilmeleri için online sohbet sistemi geliştirdi.

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri’nin ana sponsoru Türk Telekom, çocuk portalı “TT Çocuk” üzerinde dünya çocuklarının portal üzerinden iletişim kurmalarını sağlayan bir platform geliştirdi. Dünya çocuklarını internet üzerinde buluşturmayı amaçlayan bu platformu geliştirmek üzere Türk Telekom ve Google işbirliği yaptı. Günlük ortalama 6.5 milyon tıklanma oranı ve 140 bin ziyaretçi ile çok kısa bir zamanda çocukların buluşma noktası haline gelen “TT Çocuk” (www.ttcocuk.com) artık dünya çocukları tarafından da ziyaret edilebilecek.

TT Çocuk portalı bünyesinde tasarlanan bu özel platform, İngilizce ve Türkçe destekli içeriği ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklara ortak bir dilde konuşma imkanı sağlıyor. Dünya’da bir ilk olarak Google işbirliği ile hayata geçirilen online sohbet sistemi, farklı ülkelerden siteye giriş yapan çocukların yazdıkları mesajları tercüme ederek onlara birbirleriyle iletişim kurma imkanı sağlıyor.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, Google ile gerçekleştirilen işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Teknoloji geliştiren ve Türkiye dışına da teknoloji ihraç etme hedefinde olan Türk Telekom olarak, TT Çocuk portalımız altında özel bir iletişim platformu kurduk. Bu kapsamda dünya çocuklarının iletişim kurabilecekleri bir altyapı sağlamak üzere Google ile işbirliğine gittik. Tüm dünya çocuklarını TT Çocuk üzerinde buluşmaya çağırıyoruz.”

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez ise yaptığı açıklamada; “Tüm Türk ve dünya çocuklarının ortak bayramı olan 23 Nisan’da Türk Telekom’un ‘TT Çocuk’ projesini hayata geçirmesinden büyük heyecan duyuyoruz. Yaşadığımız iletişim çağında bilgiye erişimde ve iletişimde gün geçtikçe önem kazanan internet, hayatın önemli bir parçası haline gelmiştir. Türk Telekom’un, gelecek neslin temsilcisi olan çocukların birbirleri ile iletişim içinde olmalarını ve doğru bilgilere erişmelerini sağlayacak ‘TT Çocuk’ projesinde Google’ın teknolojilerini kullanmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.