Kenevir mağdurlarına içten bir özür

Keneviri yasallaştırmaya hazırlanan Kanada'da, bir zamanlar kenevir bulundurmaktan başı yananlar unutulmadı.

21.09.2018 - 15:21 | Arzu Nilay Kocasu

Kenevir mağdurlarına içten bir özür

Eğlence amaçlı kenevir tüketiminin 17 Ekim itibarıyla ülke genelinde yasallaştırılacağı Kanada’da, Toronto menşeli ajans Juliet ile Kolombiya menşeli kenevir üreticisi DOJA, kenevir bulundurdukları gerekçesiyle geçmiş dönemlerde ceza alan vatandaşlardan özür diledikleri bir kampanya hazırladı.

“Kreatif yapımevi” Array of Stars ile anlaşarak üzerinde “Pardon” yazan tişört, sweatshirt, kenevir muhafaza çantası, mum, cam pipo ve sigara sarma kağıdından oluşan altı farklı ürün serisi hazırlayan ikili, kampanya aracılığıyla, kenevir bulundurmaktan hüküm giyenlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Kenevir mağdurlarına içten bir özür

DOJA, kampanya kapsamında satışa çıkacak ürünlerden elde edilecek geliri, kenevir bulundurdukları gerekçesiyle hüküm giyen 500 bin Kanadalının sabıka kaydının temizlenmesi için çalışan STK Cannabis Amnesty’ye bağışlayacak.

Cannabis Amnesty ile işbirliğinin tam da kendilerine göre bir hareket olduğunu belirten DOJA Kurucusu Trent Kitsch, kenevirin yasallaşma tarihi yaklaşırken Cannabis Amnesty’nin ortaya koyduğu işin öneminin de aynı şekilde arttığını söylerken, Juliet Kurucu Ortağı ve CCO’su Ryan Spelliscy şu açıklamada bulundu:

“Kenevirin yasal olacağı günler yaklaşırken herkes trene atlamak için yerini almaya hazırlandı ancak pek az kişi bu süreç başlamadan önce neler olduğuna dair bilgi sahibi. Pardon kampanyası vesilesiyle geçmiş hataların telafi edilmesine yardımcı olmak istiyoruz.”

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.