Kendi hikâyesini yazanlar

Maltepe Ünivesitesi bu yıl 24 Kasım’ı öğrencilerinin kaderini değiştiren üç öğretmenin hikâyesiyle kutluyor.

23.11.2020 - 15:14 | MediaCat

Kendi hikâyesini yazanlar

Maltepe Üniversitesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında, inanç ve cesaretleriyle öğrencilerinin hayatını değiştiren öğretmenlerin hikâyelerine ışık tuttuğu bir kampanya hazırladı. Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle hayat bulan proje, çekimleri İzmir, İstanbul ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen üç filmden oluşuyor.

Diyarbakır, Kumrucuk Köyü’nde öğretmenlik yaptığı okulu bilim, sanat ve yaşam merkezine çeviren Hasan Kartal; yıllarca eğitimi ve kişisel gelişimiyle birebir ilgilendiği otizmli öğrencisinin hayatını değiştiren İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Kurucu Şefi & Müzik Öğretmeni Orçun Berrakçay ve İstanbul’da beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaparken hızlı koştuğunu fark ettiği öğrencisindeki yeteneği işleyen Samet Eğribel’in hikâyelerinin öğrencileri tarafından anlatıldığı projenin yapımcılığını Vanilla Media üstleniyor.

İlham veren öğretmen hikâyelerini 2018’den bu yana ekrana taşıdıklarını belirten Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, başta Atatürk olmak üzere Türkiye’nin tüm fedakâr öğretmenlerine teşekkür etmek amacıyla çıktıkları yolda yeni hikâyelerle güç bulmaya devam ettiklerini belirtiyor: “Dünya çapında çok zor, travmatik günlerden geçiyoruz. Koronavirüsle mücadele sürecinde çocuklarımızın elini bırakmayan, eğitimin gücüyle bizleri ayakta tutan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek az. Tüm kahraman öğretmenlerimizi temsilen seçtiğimiz üç eğitimcinin hikâyesi Türkiye’ye armağan olsun.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.