MediaCat

Karşınızdaki Keanu Reeves değil

HomeEquity Bank, dolandırıcılıkla mücadelede Keanu Reeves’in deepfake versiyonundan yardım alıyor.

Karşınızdaki Keanu Reeves değil

Geçtiğimiz yıl birçok ünlüyü taklit ederek romantik ilişki vadeden dolandırıcılar, Kanada tarihinin en büyük vurgunlarından birine imza atmıştı. Taklit edilen ünlüler arasında Keanu Reeves de bulunuyordu. Dolandırıcılığı Önleme Ayı vesilesiyle harekete geçen Toronto merkezli banka HomeEquity Bank (HEB), dolandırıcılığa karşı mücadelesinde Keanu Reeves’ten, daha doğrusu ünlü oyuncunun deepfake versiyonundan güç alıyor.

Zulu Alpha Kilo imzalı üç filmlik bilgilendirici kampanyada deepfake Keanu Reeves romantik dolandırıcılık, emlak dolandırıcılığı ve teknik destek dolandırıcılığı hakkında uyarılarda bulunuyor.

Zamanında kendisi de ünlü gibi davranan bir dolandırıcı tarafından hedef alınan HEB CMO’su ve Müşteri Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vivianne Gauci, “Belirtileri biliyordum ve dolandırıcılığa kanmadım ancak ne kadar gerçek göründüğünü hala aklımdan çıkaramıyorum. Emekli Kanadalıların dolandırıcılık karşısında ne denli savunmasız hissettiklerini bildiğim için bankamızın bu yeni dolandırıcılık türüyle mücadeleye katkı sağlama sorumluluğu olduğunu biliyorum” yorumunda bulunuyor.

Gün geçtikçe gelişip küstahlaşan dolandırıcılarla mücadelede eğitimin önemini vurgulayan Zulu Alpha Kilo Kreatif Direktörü Brian Murray ise, gerçekle gerçek olmayan arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmak, eğitimi eğlenceye dönüştürmemizi ve dolandırıcıları kendi oyunlarında yenmemizi sağladı” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.