Karşınızda Publicis Media

Publicis’te yeni yapılanmanın ayrıntıları belli oluyor.

10.03.2016 - 15:26 | Ozan Mert

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için

Publicis Groupe, 2016’yla birlikte bir yeniden yapılanma süreci başlatarak bünyesindeki ajansları “çözüm merkezi” olarak adlandırdığı dört ayrı grupta toplayacağını açıklamış, Ocak ayında Publicis’in kreatif ajansları bir araya getiren Publicis Communications grubunun örgütlenmesiyle ilgili ayrıntılar belli olmuştu. Şirket yeni bir açıklama paylaşarak bünyesindeki medya ajanslarının toplanacağı Publicis Media’yla ilgili ayrıntıları da kamuoyunun bilgisine sundu.

Açıklama Publicis Groupe’taki yeni yapılanmayla Publicis Media CEO’su olarak atanan Steve King tarafından yapıldı. King’e göre Publicis Media’yla birlikte Publicis bünyesindeki altı medya markası dört ajansta yeniden örgütlenecek. Starcom Mediavest Group (SMG) ve ZenithOptimedia parçalanacak, Starcom ve Zenith ayrı ajanslar olarak faaliyetlerine devam edecekler. Mediavest, yine SMG bünyesindeki Spark ile birleşerek ayrı bir ajans; Optimedia da geçen yıl kurulan Blue 449 ile birleştirilerek yine ayrı bir “challenger” ajans oluşturacak.

20 pazar 3 bölge

Yeni ajansların her biri bir global ajans başkanı tarafından yönetilecek -Starcom ABD CEO’su Lisa Donohue Starcom’un, ZenithOptimedia İtalya CEO’su Vittorio Bonori Zenith’in, Mediavest ABD CEO’su Brian Terkelsen Mediavest/Spark’ın, Blue 449 Global CEO’su Andras Vigh Optimedia/Blue 449’ın global ajans başkanları olarak görevlerine devam edecekler.

Öte yandan yeni yapı, ajansların faaliyet gösterdiği en büyük 20 pazarı üç bölgede toplayarak bir üst yönetime bağlayacak. ZenithOptimedia Kuzey Amerika CEO’su Tim Jones Kuzey ve Güney Amerika’dan; SMG EMEA CEO’su Iain Jacob Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan; ZenithOptimedia APAC CEO’su Gerry Boyle ise Asya-Pasifik’ten sorumlu CEO olarak görevlerine devam edecekler. ZenithOptimedia global COO’su Adrian Syliss Publicis Media CFO’su, ZenithOptimedia global CTO’su (Chief Talent Officer) Séverine Charbon Publicis Media CTO’su; SMG’nin global idari başkanı John Sheehy ise global müşterilerden sorumlu olarak üst yönetimde ayrıca yer alacaklar.

7 “global pratik”

Ayrıca yeni yapı farklı uygulama alanlarını ajanslar, müşteriler ve coğrafyalar arasında standartlaştırmak için yedi ayrı “global pratik” tanımlayarak bunları birer global liderin gözetimine devrediyor. Söz konusu alanlar (ve liderler) şu şekilde: Veri, Teknoloji ve İnovasyon (Stephan Beringer); İçerik (Belinda Rowe); Satın Alma (Trading & Buying; Simon Pardon); Performans (Michael Kahn); İş Geliştirme ve İletişim (Lauren Hanrahan); İş Dönüşümü (Richard Hartell); Analitik, Araştırma ve İçgörü (Steve Simpson). Yapılan açıklamaya göre Publicis’in Vivaki platformu da bu yeni model tarafından kapsanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.