Karşınızda “Batmaz Adam”

TBWA\Melbourne'den erkek boğulma vakalarına farkındalık yaratan yaratıcı kampanya.

21.12.2021 - 12:28 | Simge Şenses

Karşınızda "Batmaz Adam"

Avustralya’nın Victoria eyaletinde son 10 yılda boğulan kişilerin beşte dördünü erkekler oluşturuyor. Kadınların erkeklere göre daha kırılgan olduğu inanışının hüküm sürdüğü bir dünya düzeninde bu şaşırtıcı olduğu kadar, sebebi de oldukça açık bir içgörü: erkekler kendilerini yenilmez sandıkları için suyun gücünü hafife alıyor ve uymaları gereken kurallara uymuyorlar.

TBWA\Melbourne ve Victorian Government Department of Justice and Community Safety (Victoria Hükümeti Adalet ve Toplum Güvenliği Departmanı), erkeklerin bu inanışlarını sorgulamalarını sağlamak için The Unsinkable Guy (Batmaz Adam) kampanyasını başlattı.

Araştırmalara göre 25-64 yaş aralığındaki erkekler su güvenliği mesajları ve tavsiyelerini daha az dikkate alıyor. Bu gruba dahil olan erkeklerin uymadıkları kurallara sarkastik bir yaklaşımla dikkat çeken üç filmle erkeklerin özgüvenini sarsmayı ve onlara kimsenin suya hükmedemeyeceğini göstermeyi hedefleyen kampanya, geleneksel mecraların yanı sıra dijitalde de boy gösteriyor. Filmlere ek olarak Batmaz Adam ve arkadaşlarının hatalı maceralarını belgeleyen bir sosyal medya hesabının da oluşturulması planlanıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Victorian Government Department of Justice and Community
  • Reklam & Prodüksiyon Ajansı: TBWA\Melbourne
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.