Kargo pazarı 10 kat büyüyecek

Türkiye'de her geçen gün büyüyen kargo sektörü 6 milyar dolarlık hacme ulaştı. MNG Kargo...

23.05.2008 - 10:37 | MediaCat

Türkiye’de her geçen gün büyüyen kargo sektörü 6 milyar dolarlık hacme ulaştı. MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, iştah kabartan bu pazarın 10 yılda on kat büyüyebileceğini söyledi.

MNG Kargo’nun karayolu araçları için geliştirdiği ‘Loca’ sisteminin tanıtım toplantısında konuşan Kut, “10 binin üzerinde aracın çalıştığı ve yaklaşık 50 bin kişiye iş imkanı sağlayan sektör, gerekli düzenlemeler ve yatırımların yapılması halinde önümüzdeki 10 yıl içinde 10 kat büyüme potansiyeline sahip. Dünya ortalamasını referans aldığımızda Türkiye’de ulaştırma ve taşımacılık alanında olması gereken pazar, 50 milyar dolar civarındadır.” dedi.

Aslan Kut, Posta Yasa Tasarısı’nın hayata geçmesi ile 5 yıl içinde 200 bin kişiye daha istihdam açılabileceğini kaydetti. MNG Kargo, hakkında da bilgi veren Genel Müdür Kut, 5. kuruluş yılında 600 şubeye, 26 aktarma merkezine, 20 bölge müdürlüğüne, 6 bin çalışana, 8 uçağa ve 2 bin karayolu aracına ulaştıklarını aktardı. Kut’un verdiği bilgiye göre MNG Kargo, loca sistemi için 500 bin YTL yatırım yaptı. Şirket, tüm araçlarının içini raf sistemiyle donattı. Müşterinin gönderdiği kutu ve koliler tek tek bu raflarda taşınıyor. Böylece gönderinin ezilmeden ve kırılmadan alıcısına ulaşması sağlanıyor.

Kaynak:Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.