Kardeş Payı birincilikten inmiyor

10 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

11.07.2014 - 17:09 | MediaCat

Sosyal TV izleyicilerinin favorilerinden olan başarılı dizi Kardeş Payı, bir haftadır heyecanla beklenen yeni bölümü “Küçükken banyo yapmaktan kaçanların dizisi #kardeşpayı bu akşam” diyerek klavyelerinin başına geçen Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarında Perşembe günü birinci sırada kapattı. “Akşam müsaitseniz, bir kahkahanızı alırız.” diyerek yayına başlayan dizi 6,283 kullanıcıdan toplamda 7,272 Tweet alarak yayılımda 12,642,540 izleyicinin Twitter akışında yer aldı. “Büyük Hilmi sayende acıyla karşılaştı, olgunlaştı ve ‘Büsbüyük Hilmi’ oldu. Sağ ol zengin. Sağ ol!” ve “Fakir ama gururlu bir motor ustası vardı? Saatler saatler önce mesleki birikimini yok saymıştınız.” gecenin en çok paylaşılan alıntıları olurken #kardespayizamani, #kardespayiseyrederken ve #ahmetkural etiketleri izleyicilerin parmaklarından düşmedi.

Bir haftadır hayranlarının parmaklarında ilk beşten inmeyen Güneşi Beklerken Perşembe günü de ikinci sırada kapattı.  Hande Doğandemir ile Kerem Bürsin’in Güneşi Beklerken setinde son çekimlerini yapıyor olmalarına oldukça duygusal yaklaşan Sosyal TV izleyicileri “Teker teker teşekkürler gidiyor bir tuhaf oluyorum :)) 27 Temmuz Final gecesi buraları düşünemedim” gibi paylaşımlarda bulundu. 2,145 kullanıcıdan 3,097 Tweet alan dizide hayranlar “Aslında her veda selam çakar, tekrarı mümkün yeni yeni heyecanlara..” paylaşımları ile veda sürecine adım atmış oldular.

Verdiği uzun aradan sonra yeninden ekrana dönen X Factor Star Işığı, günü Güneşi Beklerken’in ardından günü Sosyal TV’de üçüncü sırada kapattı. Sinan Akçıl’ın jüri üyeliği tartışma konusu olmaya devam ederken izleyicilerden konu hakkında “X Factor Star ışığı diye yarışma yapıyorsun, Sinan Akçıl’ı jüri yapıyorsun, adam güzel sesten anlasa, kendisi şarkı söylemez zaten” ve “Sinan Akçıl Serkan’a kendin olmalısın demeye çalışıyor ama Justin’i taklit etmesi büyük ironi” gibi paylaşımlar yapıldı. Final turunun ilk elemelerinin yapıldığı gecede izleyicilerin favorileri konusundaki çizgiler daha bir kesinleşti.

Günün dördüncüsü FOX TV’nin iddialı yaz dizisi Kocamın Ailesi oldu. 1,316 kullanıcıdan toplamda 2,247 Tweet alan dizi yayılımda 9,410,521 izleyicinin Twitter akışında yer aldı. İzleyicilerinden 3 kişiyi dizi setine davet edecek olan ekip Yonca’nın patronu kim sorusuna cevap aradı. İzleyicilerin bazılar “#kocamınailesi ne yorum yapmıyorum çünkü küçük cadı her an bir bomba daha patlatabilir” gibi paylaşımlarda bulunurken “#kocamınailesi ekibini oyuncularını kutlarım yeni bölümde seyirciyi çekiyor zap yemiyor yolları açık olsun” diyenler de oldu.

Perşembe gecesi Sosyal TV ‘de beşinci sırada ise, Show TV’nin sevilen programı, izleyicilerini kahkahaya boğan Güldür Güldür vardı. Güldür Güldür, Harun Kolçak’ın konuk olduğu bölüm ile sezon finali yaptı. “Gidene yol ver gerisine koyver. Yow yow!” esprisi gecenin en çok paylaşılanları arasında yer aldı. Ekip sezona Ali Sunal’ın “#güldürgüldürshow bu akşam sezon finali. Biraz dinlenelim sonra tam gaz devam ;)” Tweeti ile veda etti.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 10 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.