MediaCat

Karantina doğayı tazelemekte ne kadar yeterli oldu?

Greenpeace’e göre sorun bertaraf edilmekten uzak.

Karantina doğayı tazelemekte ne kadar yeterli oldu?

Coronavirus pandemisinin dünya genelinde herkesi evlerinde kalmaya mecbur bıraktığı zorunlu karantina döneminin doğanın kendisini toparlayıp eski canlılığına kavuşması için kıymetli bir vesile olduğunu söyleyen, bu iddiayı İngiltere sokaklarında dolanan keçilerin ve Venedik kanallarında yüzen kuğuların fotoğraflarıyla destekleyen haberleri okumuşsunuzdur.

Öte yandan, karantina devam ederken Arjantin’de 15 bin hektarı aşkın ormanlık alan yok edildi -ki bu durum, geçtiğimiz 30 yılın bilançosuna bakıldığında, Arjantin’i ormanları en çok yok edilen ülkeler arasında ilk 10’a yerleştiriyor.

Virüsün doğayı yenilemediğini, yeniliyorsa dahi insanın neden olduğu yıkıma kıyasla bunun hayli yetersiz kaldığını ve insanlar olarak sorumluluklarımızı COVID-19’a devretmekte aceleci olmamamız gerektiğini düşünen Greenpeace, Arjantin’in içinde bulunduğu durumu daha fazla insana duyurmak ve meseleye dair sosyal medyada farkındalık yaratmak için bir kampanya hazırladı.

Buenos Aires menşeli reklam ajansı HOY imzası taşıyan kampanya, Arjantin’in doğasında yaşanan yıkımın fotoğraflarını arka plan görsellerine dönüştürerek daha fazla insanın TikTok, Instagram ve video konferanslar aracılığıyla sorundan haberdar olmalarını sağlamayı hedefliyor.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.