Kara Para Aşk yeni sezona başladığı gün Sosyal TV zirvesinde

3 Eylül’de Twitter’da en çok konuşulan programlar.

04.09.2014 - 17:30 | MediaCat

ATV’nin geçen sezon fırtına gibi esen dizisi Kara Para Aşk yeni sezon açılışını da aynı hızla yaparak Salı gecesi Sosyal TV’ye damgasını vurdu. İzleyicilerinin heyecandan yerinde duramadığı gecede yeni bölüm yine kendinden konuşturdu. Elif ve Ömer ikilisini özlediklerini her fırsatta dile getiren izleyiciler, bir yandan da Elif’in kardeşi Nilüfer’e yeni bir pencereden bakmaya başladıklarını dile getirdiler. Elif’i kimin kaçırdığı ile ilgili teorilerini de paylaşmaktan çekinmeyen izleyiciler Elif ve Ömer arasındaki duygusal anları alıntılar ve ekran görüntüleri ile paylaşmayı ihmal etmedi. Bölümün aksiyonlu bir bölüm olması izleyiciler arasında heyecan dozunu artıran ve paylaşımı tetikleyen etkenlerden biri oldu. 7,307 izleyiciden toplamda 16,848 Tweet alan dizi yayılımda 18,680,964 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.

Kanal D’nin yeni sezon için iddialı dizilerinden Benim Adım Gültepe ilk bölümü ile Sosyal TV’de ciddi bir çıkış yaparak günü ikinci sırada kapattı. Uzun zamandır bu günü bekleyen izleyiciler sevdikleri oyuncular için ekranlarının ve klavyelerinin başına geçti. Oyunculuklar ve dizinin övgüler aldığı gecede izleyiciler diziye bol reytingli yayınlar diledi ve “yolun açık olsun” dedi. Dizi toplamda 8,460 izleyiciden 13,050 Tweet aldı ve yayılımda 24,214,194 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.

Yaz sezonunun hızlı dizilerinden Güzel Köylü, sezonun açılması ve güçlü rakiplerin de etkisiyle yayın gününü Sosyal TV’de üçüncü sırada kapattı. #SevdiysemEğer etiketi ile yola çıkan Sosyal TV izleyicileri dizilerini yeni sezonda Gül ve Cemal’i yalnız bırakmadı. Berk Cankat’ın “#SevdiysemEğer görürsün gözlerimde. Gözlerini kapatırsan duyarsın sesimin titreyişinde. Canlar # sizde. Güzel yüreklerinize sağlık. Sevgiler” Tweeti Top Tweet oldu.

Kiraz Mevsimi, Çarşamba gecesi yaşanan rekabete rağmen bir yandan konuşulmaya ve yeni bölüm ile ilgili detaylar paylaşılmaya devam edildi. Sosyal TV izleyicileri yeni bölümden ekran görüntüleri ve Fox TV’nin paylaştığı kareleri aralarında yayarken bir yandan da dizi ekibinin kutlamalarını takip etti. Dizinin ünlü Kiraz Mevsimi şarkısını seslendiren Aydilge Sarp’ın kutlamalarla ilgili paylaştığı fotoğraflar Sosyal TV izleyicileri arasında hızla yayıldı.

Kaçak Gelinler, bir günü daha izleyicilerin parmak uçlarında Sosyal TV’de ilk beşte yerini alarak kapattı. Tekrar bölümü ile izleyicilerini ekranlarının başına toplarken, izleyiciler bir de yeni bölüm fragmanını aralarında paylaşarak heyecanla bölüm hakkındaki yorumlarını yazdı. Dizi 1,693 izleyiciden toplamda 2,424 Tweet alarak yayılımda 11,134,982 izleyicinin akışında yer aldı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 3 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.