Kar ve buzdan yapılan showroom

Polestar'ın yeni showroom'u hedef kitlesinin dikkatini çekerken sorumlu üretimi teşvik etmeyi hedefliyor.

31.01.2023 - 12:08 | Sencer Uçar

İsveçli elektrikli otomobil markası Polestar, İskandinavya’da hedef kitlesinin dikkatini tamamı kar ve buzdan yapılmış showroom’uyla çekmeyi hedefliyor.

Polestar ile Frozen Innovations, Bou ve Arctic Design Week işbirliğinden doğan iglo tipi showroom, Finlandiya’nın Kuzey Kutup Dairesi’ne yakın Rovaniemi şehrinde yer alıyor. Yapımında 3 bin metreküp kar kullanılan Polestar Sbow Space adlı showroom’da Polestar 2 modelinin yanı sıra yerel sanatçıların tasarladığı buzdan jant, süspansiyon, fren heykelleri sergileniyor. Showroom’un bir diğer amacıysa iklim değişikliğine dikkat çekerek, sürdürülebilir ve sorumlu tasarımı teşvik etmek.

Polestar Sbow Space, şubat sonuna kadar açık kalacak ve sonrasında yapımında kullanılan karlar alındıkları yere, Ounasvaara’ya geri götürülecek.

Müşterilerinin diğer showroom’lardaki aktivitelerin aynılarını burada da yapabileceklerini söyleyen Polestar Finlandiya Pazarlama ve İletişim Başkanı Martin Österberg, “Tabii koşullar biraz daha soğuk. Polestar markasını, aracımızı ve özelliklerini deneyimleyebilir, Polestar 2 ile test sürüşüne çıkabilirler. Aynı zamanda Arctic Design Week ile gerçekleştirdiğimiz, tasarım ve sürdürülebilirlik odaklı diğer etkinliklere de katılabilirler” yorumunda bulundu.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.