Kanalların yeni gözdesi yarışma programları

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber adetleriyle oluşan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, geçtiğimiz ay yayınlanan yarışma programları kanalların yeni gözdesi oldu.

09.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber adetleriyle oluşan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, geçtiğimiz ay yayınlanan yarışma programları kanalların yeni gözdesi oldu. İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan programların analizlerinin yer aldığı Interpress’in raporunda, Nisan ayı boyunca on üç kanalda yayınlanan yirmi sekiz program hakkında 632 haber çıkarken, “Survivor”, “Canlı Para” ve “Wipe Out” hakkında en çok haber çıkan ilk üç program oldular.

“Hülya Avşar Show” eğlencenin lideri

Televizyonun Nisan ayı haber araştırmasında, eğlence programları içinde TNT’de yayınlanan “Hülya Avşar Show” hakkında en çok haberi yayınlanan program oldu. TV 8’de yayınlanan “Salı Sefası” ikinci sırayı alırken, Kanaltürk’te yayınlanan “Hayata Gülerken” programı da üçüncü oldu.

Tartışma programları arasında ilk sırada “Arena” var

Medya Takip Ajansı Interpress’in açıkladığı “Televizyonun Medya Karnesi”nde tartışma programları içinde Star TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu “Arena” geçtiğimiz ay en çok haberi çıkan program oldu. Ali Kırca’nın sunumu ile Show TV’de yayınlanan “Siyaset Meydanı” ikinci sırada yer alırken, Habertürk’te Balçiçek İlter’in sunduğu ‘Söz Sende’ programı üçüncü sırayı aldı.

“Telegol” sporun zirvesinden inmiyor

Ekranda en çok izleyici çeken programların içinde yer alan spor dalında ise en çok haber, Kanaltürk’te yayınlanan ve Erman Toroğlu, Ahmet Çakar, Ziya Şengül ile Gökmen Özdenak’ın, katılımlarıyla gerçekleşen “Telegol” programı hakkında çıktı. İkinci sırada NTV Spor’da yayınlanan Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen’in yer aldığı “Futbol Aktüel” programı yer alırken, TRT – 3’te yayınlanan “Futbol Arenası” programı da üçüncülüğü aldı.

Yemek programlarının birincisi Nisan’da da “Yeşil Elma” oldu

Kanalların yayınladığı programların yazılı basında çıkan haberlerini kapsayan Interpress’in araştırmasına göre, geçtiğimiz ay basında ilgi gören programlar arasında yemek programları da vardı. Haberi çıkan on dört yemek programı içinde Samanyolu TV’de yayınlanan “Yeşil Elma” en çok haberle ilk sırayı alırken, CNN Türk’te yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” ikinci, Fox TV’de yayınlanan “Hayat Tadında Güzel” programı da üçüncü oldu.

Kadın programlarında rekabet iyice yükseldi

“Televizyonun Medya Karnesi” raporunda, geçen ay kadın programları kategorisinde yaşanan haber çekişmesinin hız kazandığı gözlendi. TV 8’de yayınlanan ve Ebru Şallı’nın spor ile hayatı birleştiren “Ebruli” programı birinciliği alırken, Derya Baykal’ın Kanaltürk’te sunduğu “Derya’nın Dünyası” ikinci, ATV’de Esra Erol’un sunumuyla ekrana gelen “Esra Erol ile Evlen Benimle” ise üçüncü sırada yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.