Kanalların yaz ekranı gözdesi yarışma programları oldu

Kanalların başlayan yaz döneminde ekranda en çok yarışma programları ağırlık verdiği belirlendi.

22.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Kanalların başlayan yaz döneminde ekranda en çok yarışma programları ağırlık verdiği belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in tam gün izlediği televizyon kanallarını kapsayan araştırmasına göre, yaz döneminde 15 kanalın ekranda 44 yarışma programı yayınlandığı ortaya çıktı. ‘Show TV’nin 8 yarışma programı ile başta olduğu televizyon ekranında ‘TNT’, ‘FOX’ ve ‘TRT 1’ yayınladıkları yarışma programlarıyla gündemin üst sıralarında yer alıyorlar.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin Interpress tarafından yapılan analizinde, kanalların yayınladığı yarışma programları içinde en çok haberin ‘Şanslı Masa’ hakkında çıktığı tespit edildi. Yarışmacılardan birinin kulaklıkla aldığı talimatlar gereği, karşısındaki kişinin tahammül sınırlarını zorladığı ‘Şanslı Masa’, yaz döneminde toplam 174 habere konu olmuş. Dans edip, şarkı söyleyebilen adayların yarıştığı ‘Artiz Mektebi’ hakkında çıkan 121 haberle ikinci olurken, müzik sektörüne genç yetenekler kazandırmayı hedefleyen ‘Star Akademi’ yayınlanan 116 haberle üçüncü sırada. Yarışma programlarının çıkan haber sayısına göre oluşan listede ‘Huysuzla Dans Eder Misin?’ dördüncü sırayı alırken, ‘Tabu’da beşinci oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.