MediaCat

Kanalizasyon mürekkebiyle imzalanan dilekçe

En kirli mürekkeple imzalanan dilekçenin amacı okyanusları kanalizasyon atıklarından korumak.

Dünyadaki kanalizasyonların yüzde 80’i arıtılmadan okyanuslara boşaltılıyor. Bu hata deniz yaşamını mahvettiği gibi yüzme ve deniz ürünü tüketimi yoluyla insanlarda ciddi hastalıklara da yol açıyor. Clean Ocean, Ocean Sewage Alliance, Renasys ve reklam ajansı Uncommon, insanoğlunun çevreye zarar veren bu kirli davranışına tepkilerini denk seviyedeki bir kirlilikle, kanalizasyon pisliğiyle imzalanmış dilekçelerle gösteriyor.

Okyanusların kanalizasyon atıklarıyla kirletilmesine dur demek adına başlatılan The Dirty Protest (Kirli Protesto) kampanyasında kanalizasyondan elde edilen baskı mürekkebi kullanılıyor. Dirtyprotest.org adresini ziyaret edenler, kampanyanın “b*kla imzala” çağrısına olumlu yanıt verip dilekçeye online destek verebiliyor. Dilekçeler sonrasında destekçinin adıyla birlikte “özel” mürekkeple imzalanıyor. “B*k sınır tanımaz” mantığından hareketle, imzalanan dilekçelerin belirli koşulların sağlanması durumunda yerel ve uluslararası politikacılara ulaştırılması hedefleniyor.

Hareketin ilk destekçisi ise Avrupa Parlamentosu Üyesi ve Water Group Başkanı Pernille Weiss. Weiss, dilekçeyi herkesin imzalaması gerektiğini, böylece sorunun göz ardı edilemeyecek kadar büyük ve önemli olduğunu gösterebileceklerini ifade ediyor.

The Dirty Protest hakkında detaylı bilgiye dirtyprotest.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.