Kanada’nın efsaneleri ekranda

Kanadalı kahve zinciri Tim Hortons yeni kampanyasında sıradan görünümlü bir grup efsanenin hayatına konuk oluyor.

07.02.2019 - 13:58 | Arzu Nilay Kocasu

Kanada'nın efsaneleri ekranda

Kanada menşeli kahve zinciri Tim Hortons, her yıl düzenlediği bir yarışmayla, şanslı müşterilerine donut’tan kahveye pek çok ürününü bedava dağıtıyor. Müşterilerin ödül kazanıp kazanmadıklarını anlamak için ise yapmaları gereken tek bir şey var: Ellerindeki karton kahve kutularının tepesindeki kıvrımı açarak, bardağın üzerinde bedava ürün kazandıklarını belirten bir yazı olup olmadığını kontrol etmek.

Bu eğlenceli geleneği tüm Kanada’nın beklediği bir spor müsabakası olarak konumlandıran Tim Hortons, bu yıl yarışmayı reklam ajansı Zulu Alpha Kilo imzalı bir mockumentary ile duyuruyor.

“Misafirlerimize kazanmanın kolay olduğu kadar heyecan verici de olduğunu hatırlatmak istedik” diyor markanın küresel kreatif lideri Paloma Azulay: “Roll Up efsanelerimiz Kanadalıların bu muazzam sporu ve yıllar boyunca bu oyunla ilgili olarak biriktirdikleri hatıraları -gerçekten eğlenceli bir şekilde- anımsamalarını sağlıyor.”

Kampanyayı şu sözlerle anlatıyor Zulu Alpha Kilo Kurucusu ve CCO’su Zak Mroueh:

“Alışılmadık işler, kategorileri için çığır açıcı bir şeyler yapmak isteyen bir müşteriniz olduğunda hayat bulur yalnızca. Tim Hortons’taki partnerlerimizle birlikte bu yılın Roll Up kampanyasına modern, yaratıcı bir yaklaşım getirmek istedik. Bu yaratıcı platformun ve mockumentary videolarının Kanadalıların bir yandan gülerken diğer yandan karton bardakları kıvırmaya devam etmelerini sağlayacağına inanıyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Tim Hortons
  • Reklam Ajansı: Zulu Alpha Kilo
  • Yapımevi: Steam Films
  • Yönetmen: Matt Atkinson
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.