Kanadalı ajanstan gerçek hayatta AdBlock uygulaması

Amaç insanlara bir parça reklam molası yaşatmak.

17.12.2019 - 14:04 | Sencer Uçar

Kanadalı ajanstan gerçek hayatta AdBlock uygulaması

Bu yıl Noel mesajını hazırlarken, bir reklam ajansının toplum için yapabileceği en düşünceli hareketin ne olabileceği arayışından yola çıkan Kanadalı reklam ajansı Wunder, biraz ironik bir yola başvurdu ve tercihini reklamsızlıktan yana kullandı.

Ajans, White Christmas adını verdiği kampanyasında otobüs, transit merkezi, reklam panoları, vapur iskelesi ve gazete reklamları için 10 bin dolar harcama yaptı, para harcadığı tüm reklam alanlarını insanlara hediye olması niyetiyle boş bıraktı.

“Gerçek hayatta AdBlock benzeri bir şey düşünerek başladık ve engellenmesi pek de mümkün olmayan mecralara yöneldik” diyen Wunder Kreatif Direktörü Stephen Flynn, ilk başta yalnızca devasa bir reklam panosunu beyaza çevirmeyi düşündüklerini ancak insanlara bir reklam molası sunma konseptinin tüm mecralara uygun olacağını fark etmeleriyle birlikte işlerin büyüdüğünü söylüyor.

Her ne kadar yayınlanması mümkün olmasa da, kampanyada bir de radyo spotu bulunduğunu da ekleyelim.

Kaynak: Musebycl.io

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.