MediaCat

Kalıplara sığmayan güzellik

Olay’den standart güzellik kalıplarının dışında kalmayı seçen kadınları kutlayan kampanya.

Kalıplara sığmayan güzellik

Çin’de yapılan yakın tarihli bir araştırma, on kadından altısının dış görünüşüne güvenmediğini ve standart güzellik kalıplarına uymayan özellikleri sebebiyle başkaları tarafından nasıl algılandığından endişe duyduğunu ortaya koyuyor.

P&G’nin kişisel bakım markası Olay, yeni reklam kampanyasında bu çıktıdan hareketle sosyal medyanın yarattığı tek tip güzellik ölçütlerine meydan okuyor. Daha kalın dudaklar, daha büyük gözler, daha kalkık bir burun ve V şeklinde bir yüze ulaşmak için gösterilen çabaların kişileri benliklerinden uzaklaştırdığına dikkat çeken kampanya, tek tip güzellik standartlarını karşılamaya çalışmak yerine biricik bir güzelliğe sahip olmayı seçen kadınların cesaretini kutluyor.

Yaratıcı süreçleri Grey Hong Kong tarafından yürütülen kampanya filmi, Çinli aktris La Mu Yang Zi’nin kadınların standart bir güzelliğe ulaşmak uğruna benliklerinden feragat etmemeleri gerektiğini vurgulayan “Güzellik standartlarını karşılamasam da, benden bir tane daha bulamazsınız” mesajını verirken, tüm kadınları Olay’le gerçek güzelliklerini keşfetmeye davet ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.