Kale Yapı’da üst düzey atama

Kale Yapı Ürünleri Grubu Tasarım ve İnovasyondan sorumlu başkan yardımcılığına Sertaç Ersayın atandı.

10.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Kale Grubu Yapı Ürünleri Grup Başkanlığına bağlı Tasarım ve İnovasyondan sorumlu başkan yardımcılığına Sertaç Ersayın getirildi.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden 1988 yılında mezun olan Sertaç Ersayın, 1989 ve 2007 yılları arasında Koç Holding Dayanıklı Tüketim ve Yapı Grubu bünyesinde yer alan Demirdöküm’de sırasıyla Mühendislik, Teknoloji Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinde görev aldı.

2005 – 2007 yıllarında Koç Grubu ana hissedarlığındaki Çin ve Hong Kong’da kurulmuş olan DeiChung firmasının yönetim sorumluluğu ile birlikte, JV’in ve Demirdöküm’ün Uzakdoğu ile olan ilişkilerinin yönetimini de üstlendi.

2008 ve 2010 yılları arasında dayanıklı tüketim grubu, yapı grubu, tüketici elektroniği, masaüstü ürünler ve hizmet sektöründen birçok önemli ulusal ve uluslararası markaya stratejik tasarım yönetim danışmanlığı yapan Ersayın’ın yaklaşık 80 adet Endüstriyel Tasarım Tescili’ ne sahip projesi bulunmaktadır.

2006 ve 2010 yılları arasında ETMK İstanbul Şube YK Başkanlığı görevini üstlenmiş olan Ersayın, 2008 yılından itibaren Design Turkey İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım Yönetimi dersi vermektedir. Ersayın, yurt içi ve yurt dışında sayısı 100’e yaklaşan Tasarım Yarışması veya Tasarım Değerlendirme sisteminde jüri üyesi olarak da görev almıştır.

Türkiye Tasarım Konseyi kuruluş çalışmalarında da yer almış olan Ersayın, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik ve iş süreçleri içinde önemli yönetsel sorumluluklar üstlenmiş, tasarım alanında da birçok ödül kazanmıştır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.