Kadınlar özgürlük için yollarda

Gandi'nin sözleri motosiklet ile buluşuyor.

15.08.2017 - 15:25 | Sencer Uçar

Kadınlar özgürlük için yollarda

“Bir kadının gece yollarda özgürce yürüyebildiği gün, işte o gün Hindistan gerçekten bağımsızlığını kazanmış diyebiliriz.”.

Yukarıdaki sözler, Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin lideri Mahatma Gandi’ye ait. Hindistan ise bugün (15 Ağustos) Birleşik Krallık’tan ayrılıp bağımsızlığa kavuşmasının 70’inci yılını kutluyor. Ancak Hindistanlı kadınlar, özgürlük konusunda her ne kadar bir hayli yol katetmiş olsalar bile kendileri için neyin iyi neyin kötü olduğu konusunda hala dış etkenlerin baskısı altında yaşamak durumundalar.

Hindistanlı motosiklet markası Bajaj Avenger ve reklam ajansı Mullen Lintas Bombay ise ülkenin bağımsızlığa kavuşmasının yıldönümünde, kadınları özgürlüklerini yollarda bulmaları konusunda cesaretlendiren bir reklam kampanyasına imza atıyor. “#RideYourIndependence” adlı kampanya ile ülkenin özgürlüğüne kavuştuğu gün kadınlar için fırsata çevriliyor ve Gandi’nin sözü üzerinden kadın özgürlüğünün önemi vurgulanıyor.

Sosyal platformlarda yayınlanan filmin yoğun ilgi gördüğünü de ekleyelim. Zira ilk beş günde video 10 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.