Kadın gözüyle hayattan kareler Şubat’ta da devam ediyor

Anadolu Hayat Emeklilik'in kadınlara özel fotoğraf yarışması "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler"in üçüncüsü...

12.01.2009 - 11:11 | MediaCat

Anadolu Hayat Emeklilik’in kadınlara özel fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”in üçüncüsü, bu yıl 01 Ocak–27 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Ocak ayında başlayan yarışmanın başvuruları, Şubat ayında da devam edecek. Son başvuru tarihi ise 27 Mart… Bu yılki konusu “Hayata Dair” olan yarışma, amatör-profesyonel, fotoğrafa meraklı tüm kadınlara açık!

Üç yıldır gelenekselleşen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” ile Anadolu Hayat Emeklilik, kadınları bu kez “Hayata Dair” fotoğraflar çekmeye davet ediyor. “Kadın ne yaparsa yapsın içine güzellik katar. Duyarlı, hoşgörülü bakışı zorlukları aşar. Objektife dokunurken hayatı kalbinin sesiyle buluşturur. İşte şimdi kadınlardan; duygularıyla kaynaştırdıkları ‘Hayata dair’ fotoğrafları bekliyoruz. Biliyoruz ki her bir karede hayatın gerçekleri kadar sevgi, umut ve mutluluk olacak.” diyen Anadolu Hayat Emeklilik yetkilileri, 3 ay sonunda toplanan eserler arasından seçimini yapacak. Yarışmanın şartnamesine ve katılım koşullarına www.anadoluhayat.com.tr adresinden ulaşmak mümkün!

Yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Barbaros Gürsel, Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Adnan Sokol ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Betül Çığır yer alıyor. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasına amatör-profesyonel kadın fotoğrafçılar, en fazla 5 fotoğraf ile sadece CD göndererek katılabilecek.

Türk kadınının toplumun temelini oluşturduğunu düşündüklerini ve yaşamın her dalında onu desteklediklerini belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkan, pozitif ayrımcılık ilkesi ile Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunacak projelere imza attıklarını ifade etti. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması ile Türk kadının kendini özgürce ifade edeceği ve duygularını aktaracağı bir plaform yaratabilmeyi amaçladıklarının altını çizen Uğurlu, tüm kadın fotoğrafçıları yarışmaya katılmaya çağırdı.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2009’un sonuçları 10 Nisan 2009 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in www.anadoluhayat.com.tr adlı web sitesinden yayınlanacak. Birincinin 3 bin YTL. ikincinin 2 bin YTL, üçüncünün bin YTL. ile ödüllendirileceği yarışmada, sergilenmeye değer bulunan eserlere ise 100’er YTL. telif ödenecek. Kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer alacağı fotoğraf sergisi, Mayıs ayının ilk iki haftasında açılarak, Anneler Günü’ne ithaf edilecek.

“Anne ve Çocuk” teması ile geçen yıl düzenlenen fotoğraf yarışmasına bin 96 eser katılmıştı. Her yıl fotoğraf yarışmasından sonra kazanan eserlerin toplandığı ve büyük ilgi gören katalogun 2009 yılına ait olan son baskısı da “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” sergisinde sanatseverlerle buluşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.