MasterCard Orbiscom’u satın aldı

MasterCard, büyük finansal kuruluşlara ödeme çözümleri yazılımları sağlayan İrlanda firması Orbiscom'u satın aldı...

12.01.2009 - 11:02 | MediaCat

MasterCard, büyük finansal kuruluşlara ödeme çözümleri yazılımları sağlayan İrlanda firması Orbiscom’u satın aldı. Yaklaşık 100 milyon USD olarak gerçekleşen işlem sonucu MasterCard, gelişmiş ve kişiselleştirilmiş ödeme çözümleri yaratmada daha da etkin olacak.

Büyük ölçekli finansal kuruluşlara ödeme sistemleri yazılım çözümleri sunan Orbiscom MasterCard’ın çatısı altına girdi. Yaklaşık 100 milyon USD fiyatla satın alınan Orbiscom’un değerinin bir bölümünün şirketin gelecekteki performansına bağlı olduğu açıklandı. İki firma bundan önce finansal kuruluşların yeni ve gelişmiş ödeme çözümleri sunmasına imkan sağlayan yaratıcı bir platform olan MasterCard InControl’ün yaratılmasında işbirliği yapmıştı.

MasterCard Başkanı ve CEO’su Robert W. Selander konu ile ilgili şunları söyledi: “Orbiscom ile olan ilişkimizi pekiştirmekten ve bu firmanın deneyimini, entellektüel birikimini ve yetenekli çalışanlarından oluşan yaratıcı ekibini MasterCard’a eklemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede müşterilerimize yeni ödeme çözümleri geliştirme konusunda daha da hızlanacağız. Anlaşmamızın bir parçası olarak, Orbiscom’un lider finansal kuruluşlardan oluşan mevcut müşterileri, varolan Orbiscom ürünleri için destek almayı sürdürürken bir yandan da yeni ödeme çözümleri geliştirmelerine olanak tanıyacak yeni fırsatlardan yararlanabilecek.”

Orbiscom CEO’su Garry Lyons ise “Orbiscom olarak MasterCard ile yapmış olduğumuz iş ortaklığına değer veriyoruz ve bu ilişkiyi daha da geliştirmiş olmaktan ötürü memnunuz. Küresel ödeme sistemlerinde liderliğini kanıtlanmış MasterCard’a katılmak suretiyle Orbiscom’un buluşları daha büyük bir geniş bir kitleye ulaşıp büyük bir ölçekte hayat bulacak” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.