Johnny Rotten’ın çürük dişlerinin hikâyesi

Old school punk'ın çürük Johnny'si, meşhur lakabının kendisine neye mal olduğunu anlatıyor.

08.06.2017 - 15:22 | Arzu Nilay Kocasu

Johnny "Rotten"ın çürük dişlerinin hikâyesi

Malcolm McLaren ve Vivienne Westwood’un Kings Road’daki meşhur dükkanları “Sex”te old school punk akımıyla birlikte temelleri atılan Sex Pistols’ın Kraliçe’ye en iyi dileklerini sunmak için yaptığı şaşaalı çıkışın üzerinden 40 yılı aşkın bir zaman geçti. Sex Pistols artık yok… ama aradan geçen neredeyse yarım asırlık sürede pek çok yeni akımın doğumuna vesile olarak müzik tarihinde muhtemelen grup üyelerinin tahminin çok ötesinde büyüklükte bir iz bırakan grubun kurucularından vokalist John Lydon, nam-ı diğer Johnny Rotten, sanat ve reklam için çalışmalarına devam ediyor.

Üyelerine belirli aralıklarla traş seti gönderen ABD’li Dollar Shave Club’a benzer şekilde, kullanıcılarına diş bakım seti yollayan Münih menşeli start-up Happy Brush, sağlıklı dişlere sahip olmanın kaliteli bir yaşam sürmek için ne denli önemli olduğunu anlatmak amacıyla sözü Johnny Rotten’a bıraktığı bir reklam filmi yayınladı.

Bakımsız dişleri yüzünden “Rotten” lakabını alan John Lydon’ın Johnny Rotten olarak geçen günlerini yad edip herkesi dişlerini sevmeye çağırdığı film, Lydon’ın insanı doğru yoldan saptırabilecek uyarısıyla son buluyor: Kendinize dikkat edin, yoksa sonunuz benimki gibi olur… zengin ve meşhur.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Happy Brush
  • Reklam Ajansı: Amsterdam Berlin
  • Yönetmen: Moritz Grub
  • Yapımevi: Amsterdam Berlin
  • Post Prodüksiyon: Bwgtbld Berlin
Kaynak: Adland

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.