Jimmy Choo’dan özel koleksiyon

Jimmy Choo yeni koleksiyonuyla kadınlara destek veriyor.

30.06.2021 - 13:50 | Simge Şenses

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Sevenlerinden hayallerindeki topuklu ayakkabıyı resmetmelerini isteyen ve 10 binin üzerinde çizim toplayan Jimmy Choo, bu çizimler arasından seçilen 5 çalışmayı gerçek bir kapsül koleksiyona dönüştürdü.

Choo Sketch olarak isimlendirilen ve yalnızca online satışa sunulan koleksiyonun satışından elde edilen tüm gelir, Jimmy Choo Vakfı’nın partneri ve savaşta hayatta kalan kadınlara hayatlarını yeniden inşa etmelerine yardım eden bir yardım kuruluşu olan Women for Women International’a aktarılacak.

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Koleksiyondaki ilk ayakkabı olan Cynosure’un ismi “ilgi odağı” anlamına geliyor. Hindistan’dan Hema tarafından çizilen ayakkabıdaki çorap detayı, kulaklara takılan bir Hint süsü olan jhumka’dan ilhamla tasarlandı ve geleneksel Hint takılarının zarafetini ve süsünü temsil ediyor.

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Sparkling Broom, Joyce Fung tarafından Hong Kong’da tasarlandı. Ayakkabının topuğu, bir süpürgenin göz alıcı bir versiyonunu andıran katmanlı kristal zincirlerle kaplandı.

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Blossom in your Choos, Romanya’dan Valentina Badeanu imzası taşıyor. Baharda açan çiçeklerden ve yeni başlangıçlardan ilham alan ayakkabıya ekstra gösteriş katan detaysa elle boyanmış saten çiçekler.

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Fransa’da Nathan Scalzo tarafından tasarlanan Wisteria, doğanın güzelliğini kutlarken, ilhamını Scalzo’nun çocukluğunda ilkbaharda salkımların büyümesini izleme anılarından alıyor. Yeşil satenle kaplanan ayakkabı, çiçek benzeri mor işlemelerle çevrili.

Jimmy Choo'dan özel koleksiyon

Nina, Dubai’den Philip Tan Ramirez tarafından hayal edildi. Gösterişli kristal detaylara sahip sıcak pembe tonlu saten ayakkabı, göz alıcı rengi ve ışıltılı detaylarıyla dikkat çekiyor.

Koleksiyonla ilgilenenler daha fazla bilgiyi buradan edinebilirler.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.