Jason Silva’dan ‘Mindgasm’

Jason Silva, Cannes Lions’daki sunumunda katılımcıların zihinlerini tam anlamıyla doyurdu.

17.06.2014 - 17:56 | Melis Madanoğlu Sözer

Cannes Lions’ın heyecanla beklenen konuşmacılarından biri olan Jason Silva, katılımcıları çıkardığı ‘Zihin Yolculuğu’nda konuşmasında da sıkça bahsettiği ‘mindgasm’ı tüm salona yaşattı. Nat Geo’nun Zihin Oyunları’ndan tanıdığımız Silva, zihnimizin neyi nasıl algıladığı ve zihnimize çekici gelen kavramlar üzerine gerçekleştirdiği sunumda farklı konseptler üzerine üzerinden zihnin algılamasına odaklandı. Teknoloji ve doğa, huşu, şiirsellik, GNR (genetic, nano-teknoloji, robotics), adjacent possible gibi kavramlar üzerinden zihnin gizemini anlattığı videoları katılımcılarla paylaşan Silva’nın sunumunda söylediği, “Teknoloji görüşümüzü genişletir. Teknoloji biziz. Doğa ve teknoloji bir bütündür. Teknoloji hayal gücünün yoğunlaşmasıdır” gibi birçok cümle de Twitter’da çok sayıda alıntılandı. Mindgasm, (zihin orgazmı) Braingasm (beyin orgazmı) gibi kavramlar da Silva sayesinde hayatımıza girmiş oldu.

Silva’nın “A Complete Reboot of The Way We See The World” (Dünyaya bakışımızı tamamen baştan kurgulamanın yolu)başlıklı konuşması Cannes Lions 2014’ten sonra da uzun süre konuşulacak yoğunlukta bir içeriğe sahipti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.