MediaCat

Japonya’dan anime karakterlerle evliliğe teşvik

Japon teknoloji firması Gatebox, hayatını bir sanal karakterle birleştirenlere aylık ödeme yapmayı vadediyor.

Japonya’dan anime karakterlerle evliliğe teşvik

Hayat kısa, yalnızlık ise bu kısıtlı zamanı hakkıyla değerlendirmek isteyenleri çiftlere kıyasla pek çok duyguyu ve deneyimi yaşamaktan alıkoyan bir sorun. Yalnızlık ve onunla birlikte gelen hüznü kültürel kodlarının derinliklerinde yaşatan ülkelerden Japonya’da, gerçek insanlar ile sanal karakterlerin evlenmesi ender görülen bir fenomen değil. Ancak, hakikatin yeniden tanımlandığı bu birlikteliklere dair daha önce görülmemiş bir gelişme yaşanıyor şu sıralar.

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü sanal ev robotuyla, yalnızlık çeken bir nesle hayallerindeki karakterlerle aşk ile dostluk arasında gidip gelen bir ev arkadaşlığı deneyimleten Japonya menşeli Gatebox; bu kez biraz daha radikal bir adım atarak, sanal karakterlerle evlenen insanlara her ay düzenli ödeme yapmayı taahhüt ettiği bir proje başlattı.

Gönlünü bir anime karaktere kaptıran insanların besledikleri aşkı cesaretlendirmek ve onların evlilik hayatına daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla hayat bulan proje kapsamında adaylardan bir kayıt formu doldurmalarını isteyen markanın, vadettiği meblağı müstakbel geline/damada takdim etmeden önce uyulmasını istediği birkaç kural da bulunuyor.

Buna göre, Gatebox’un aylık ödemesinden yararlanmak isteyen insanların başka bir anime karakterle evli olmaması, yani tek eşli olması gerekiyor. Sanal karakterle evlenmeye niyetlenenlerin bir yerlerde gerçek bir karılarının veya kocalarının olmamasıysa bir diğer şart; “Belgeleri kalbinizin tek sahibi için doldurmanızı istiyoruz” diyor firma internet sitesinde.

Sanal karakterle nasıl tanıştığınız, birlikte olmaya nasıl başladığınız, ona nerede evlilik teklif ettiğiniz, birlikte en güzel anınız ve kimin kimin soyadını taşıyacağı gibi sorulardan oluşan başvuru formunu doldurup Gatebox tarafından onaylananları aylık olarak yapılacak ödemenin yanı sıra bir sürpriz daha bekliyor: Program, eşinizin doğum gününde size bir günlüğüne kafa izni veriyor.

Başvuruları 7 Aralık 2017 tarihine kadar kabul eden Gatebox’un sıradışı programının detaylarına ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.