MediaCat

İzmir’in mobil turizm uygulaması: Visitİzmir

İzmir’in yeni dijital şehir rehberi Visitİzmir şehrin cazibe merkezlerini öne çıkarmayı amaçlıyor.

İzmir’in mobil turizm uygulaması: Visitİzmir

Dijital turizm altyapısını tamamlayan İzmir’in mobil turizm uygulaması Visitİzmir kullanıma açıldı. Şehrin 11 kategoride 2 bin 300’den fazla tarihi ve turistik noktasına dair bilgi, fotoğraf, video ve yol tariflerinin yer aldığı platform, 12 ayda tamamlandı. Şehrin az bilinen yüzlerce cazibe noktasına kolay erişim sunan Visitİzmir, turizmi destekleyerek hem metropolde hem de kırsal alanda şehrin refahını artırmayı hedefliyor.

Bergamalı sepet ustalarından Çeşme’deki lüks otellere, İzmir’in 8 bin 500 yıl öncesine dayanan ilk yerleşim yeri Yeşilova Höyüğü’nden müze ve sanat galerilerine, az bilinen doğal güzelliklere ve bu alanlardaki canlı çeşitliliğine uzanan bilgileri barındıran Visitİzmir, aynı zamanda bir sosyal medya ve tanıtım mecrası olarak tasarlandı. Kullanıcıların altyapısındaki konumları beğenmesine, yorum yapmasına ve yeni noktalar önermesine izin veren platformun sürekli gelişen ve büyüyen bir mecra haline gelmesi amaçlanıyor.

İzmir'in mobil turizm uygulaması: Visitİzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer projeye dair açıklamasında İzmir’in dijital varlığına son derece önem verdiklerinin altını çiziyor ve ekliyor: “Visitİzmir projesi, İzmir Vakfı tarafından hazırlanan İzmir Turizm Tanıtım Stratejisi’nin ilk önemli adımı niteliğinde. Vakfımız İzmir Kalkınma Ajansı ile birlikte 40 uzmanın desteğini alarak bir yıl süreyle çalıştı. Projeye ortak olan Sun Express de tüm aşamaları destekledi. Veri toplamayla başlayan ve kapsamlı bir dijital turizm ansiklopedisine dönüşen Visitİzmir’in altyapısında güçlü bir envanter var. Bu nedenle Visitİzmir, şehrimizin olağanüstü zenginliğini ortaya koyan ve noktalar arasında erişimin nasıl olacağını gösteren bir dijital turizm altyapısı. Projenin paydaşı olan tüm kurumlara ve İzmir Vakfı’nın tüm üyelerine teşekkür ediyorum.”

Visitİzmir’e visitizmir.org internet sitesi ya da Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirilebilen mobil uygulama aracılığıyla erişmek mümkün.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.