İzmir’in artık bir fontu var

İzmir'in markalaşma çalışmaları kapsamında hayat bulan İzmir Fontu'nun tasarımı Ahmet Altun imzası taşıyor.

02.09.2020 - 15:44 | MediaCat

İzmir Vakfı, İzmir’in yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlarında kullanılmak üzere hazırladığı İzmir Fontu’nu tanıttı. Şehrin markalaşma çalışmaları kapsamında hazırlanan ve farklı mecralarda kullanılabilecek şekilde, şehrin görsel tasarımlarına özgün ve uzun vadeli çözümler bulmak amacıyla tasarlanan fontun tasarım süreci Ahmet Altun tarafından gerçekleştirildi.

İzmir’in bilinen en eski yerleşimi olan 8 bin 500 yıllık Yeşilova Höyüğü’nde gerçekleştirilen bir etkinlikle kamuoyuna tanıtılan İzmir Fontu’nun kentin markalaşmasına önemli katkı sunacağını söyleyen ve tüm kamu ve özel kurumları, sivil toplum kuruluşları & odalar ile kentlileri İzmir Fontu’nu kullanmaya davet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte şu açıklamada bulundu:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Vakfı ve kent vizyon ortaklığımızla birlikte İzmir’i markalaştırma çalışmalarını bir bütün olarak görüyor ve bu çerçevede kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Görsel kimlikle ilgili yaptığımız çalışmalar bu markalaştırmanın çok önemli bir parçası. Talatpaşa Bulvarı ve Fethi Sekin feribotumuz üzerindeki İzmir sembolleri devamı gelecek görsel kimlik çalışmalarımızın ilk adımıydı. Bugün İzmir’in markalaşmasına önemli katkı sunacak İzmir Font’uyla bu çalışmalarımızı bir üst seviyeye çıkarıyoruz. İzmir Fontu’nun İzmir’e, İzmirlilere hayırlı olmasını yürekten diliyorum. İzmir’deki tüm kamu ve özel kurumları, sivil toplum kuruluşları ve odalar ile tüm hemşerilerimi şehrimizin ismiyle anılacak İzmir Fontu’nu kullanmaya davet ediyorum. İzmir Vakfı görsel tasarım ekibine ve hiçbir karşılık beklemeden İzmir’i dünyaya tanıtmamıza büyük katkı sağlayan değerli tipograf Ahmet Altun’a ve emeği geçen herkese en içten şükranlarımı sunuyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.