İzmir Reklamcılar Derneği’nde yeni dönem

Derneğin yeni yönetim kurulu göreve başladı.

22.12.2017 - 09:41 | MediaCat

İzmir Reklamcılar Derneği’nde yeni dönem

İzmir Reklamcılar Derneği’nin yeni yönetim kurulu, 30 Kasım’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ile seçildi. Buna göre başkanlık görevine Ideart Ajans Başkanı Turusan Çiner seçilirken, başkan yardımcılığı görevi egegen Kurucusu Serdar Ceylan’a verildi.

Derneğin genel sekreteri Âlâ Reklam Ajans Başkanı Mesut Şimşek olurken, saymanlığa seçilen isim Fikirfikir Adworks Ajans Başkanı Can Zibil oldu. Egemedya Ajans Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu, Highone Adworks Yaratıcı Yönetmeni Ekin Maro ve dernekte başkanlık görevini bir önceki dönem üstlenen Reklam Merkezi Marka Direktörü Yiğit Sal da yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Yeni yönetim kurulu adına açıklamada bulunan İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı Turusan Ciner, herkesin ortak sorunları olduğunu ve sorunların da hep birlikte çözülebileceğini belirterek, yeni dönemde üzerinde en çok durulacak noktanın üyeliğin geliştirmesi olacağını söyledi. Derneğe henüz üye olmayan ya da üyelikten ayrılan meslektaşlarının dernek çatısı altında toplanmasının asli görevleri olduğunun altını çizen Ciner, dernek tüzüğündeki koşulları sağlayan tüm meslektaşlarını da dernek çatısı altında olmaya davet etti. Konuşmasında derneğin büyümesine dair planlarından da bahseden Ciner, İzmir üniversiteleri ile bağların güçlendirileceğini, düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla sektörde bilinç yaratılarak kalifiye iş gücünü sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Reklamverenlere daha başarılı hizmet sunmak adına çalışmalarda da bulunulacağını söyleyen Ciner, İzmir’de reklamverenler ile reklam ajansları arasındaki bağı güçlendireceklerini de vurguladı.