MediaCat

İyilik için kaydır

Belong’dan scroll bağımlısı başparmağı Everest’in zirvesine doğru zorlu bir yolculuğa çıkaran reklam.

İyilik için kaydır

Dünyanın en yüksek dağı olarak bilinen Everest Dağı’nın yüksekliği 8 bin 849 metre. Avustralyalı telekomünikasyon şirketi Belong’un iddiasına göre ülkedeki ortalama bir vatandaş ise bu mesafeyi yalnızca bir ayda, telefonunun ekranında scroll (kaydırma) yaparken katetmeyi başarıyor.

Marka, yeni reklam kampanyasında scroll bağımlısı bir başparmağın zorlu doğa koşullarındaki tırmanış serüvenini konu alıyor. Kar fırtınaları ve akbaba istilalarından sağ çıkarak zirveye ulaşmayı başaran başparmağın öyküsüyle Belong, ortalama bir Avustralyalının telefonunda katettiği yolu akılda kalıcı bir biçimde aktarmayı ve onları karbon nötr mobil ve internet planları aracılığıyla “iyilik için kaydırma”ya teşvik etmeyi hedefliyor. Zira her kaydırma, daha yüksek enerji tüketimi ve karbon salımı anlamına geliyor.

Telstra iştiraklerinden Belong, 2019’da ülkenin ilk karbon nötr telekomünikasyon şirketi olmayı başardı. Aradan geçen süre zarfında 230 bin tondan fazla karbon salımını dengeleyen Belong, ilerleyen dönemde sürdürülebilirliğe hizmet eden daha fazla girişimi hayata geçirmeyi planlıyor.

Belong’un ürün ve pazarlama müdürü Aaliah Eggins-Bryson kampanyayı, “Enerji, gıda ve ulaşımın çevre üzerindeki etkisi iyi anlaşılmış olsa da, çok az kişi telefon kullanımından kaynaklanan karbon salımının farkında. Konuyu, insanların ilgisini çekecek bir şekilde, cep telefonlarında gezinmek gibi kendileriyle bağdaştırabilecekleri bir davranışla ilişkilendirmek istedik” sözleriyle anlatıyor.

Howatson+ Company imzalı kampanya filmini Hooves’tan Peter Martin yönetti. Filmin post prodüksiyon ve VFX çalışmaları ise Heckler tarafından gerçekleştirildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.