MediaCat

İyi performans için ‘hareket alanı’

Little Ceasars Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Ed Gleich iş ilişkilerine bir ‘hizmet yarışı’ algısıyla baktıklarını söylüyor.

İyi performans için ‘hareket alanı’

Ad Age, franchise modeli konusunda gerçek bir uzman olan ve aynı zamanda Ad Age Pazarlama Kurulu Başkanlığını yürüten Ed Gleich’le konuştu.

Engin bir restoran/pazarlama yöneticiliği deneyimi olan Gleich; Arby’s, Golden Corral, Domino’s ve Applebee’s gibi restoran zincirlerinde pazarlama ve menü geliştirme alanlarında görev yaptı.

Gleich, Little Caesars’a katıldığı geçen yıldan bu yana, yeni bir ulusal mağaza için yapılan ajans incelemesini denetledi, yıllardır süren satış ve mağaza sayısı artışından sonra şirketin BFG 9000 ödülünü kazanmasını sağladı ve şirketin 15 yıl içindeki ilk ulusal pazarlama kampanyası olan ve ikonik ‘Pizza! Pizza!’ sloganına bağlı kalınan başarılı bir kampanya başlattı.

Pazarlama dünyasına nasıl adım attınız?

Çok klasik bir yol izlemedim aslında. Üretim ve lojistik alanında 10 yıl boyunca operasyon sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra, ilk olarak ürün geliştirme göreviyle pazarlama dünyasına geçiş yaptım, ardından ürün pazarlama ve son olarak da genel pazarlama görevlerini üstlendim.

Uzun süredir restoran yöneticiliği yapmış biri olarak, önceki işlerinizde üstlendiğiniz roller Little Caesars’daki görevinizi nasıl etkiledi?

Pek çok farklı konsept üzerinde çalışmak sektör konusunda ve daha da önemlisi tüketicileri kimin, neyin, nasıl ve neden yemeye yönelttiğini algılama konusunda bana geniş bir bakış açısı kazandırdı. Her gün başka bir keyifli deneyim yaşadığınız gerçekten heyecan verici bir alan. Sanırım, bu tecrübeler Little Caesars’daki görevimi çok daha hızlı bir şekilde benimsememe ve işime uyum sağlamama yardımcı oldu.

Müşteri-ajans ilişkileri açısından baktığınızda, iyi bir iş ortağı olmak bir müşteri için ne anlama geliyor?

Bu aşamada, birlikte çalıştığınız kişiye/kuruma saygı göstermek ve bu ilişkiye bir ‘hizmet yarışı’ algısıyla bakmak mükemmel sonuçların doğmasını sağlıyor. Ajansları yaratıcılıklarına, tecrübelerine ve yarattıkları etkiye göre seçiyoruz. Elbette bu ajanslardan beklentilerimiz oldukça yüksek. Bununla birlikte, verimli bir şekilde çalışabilecekleri hareket alanı sunmak ve elinizdeki tüm kaynaklara ve aktarabileceğiniz tüm bilgilere erişebilmelerini sağlamak bu noktada son derece önemli.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.