MediaCat

Vodafone Türkiye: Reklamlarımız yayınlanmaya devam ediyor

” ‘En Çok Tavsiye Edilen Operatör’ ve ‘Fazladan 200.000 Çekim Noktası’ reklamları durdurulmadı, yayına devam ediyor.”

Vodafone Türkiye: Reklamlarımız yayınlanmaya devam ediyor

Vodafone Türkiye’nin 07 Kasım 2012 tarihinde yapılan Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) toplantısında, bir operatörün şikâyeti üzerine  “En çok tavsiye edilen operatör” reklam filminde iddianın dayanağı olan GFK Türkiye’nin yaptığı araştırmanın metodolojisinin uygunluğu sorgulandı.

Firma, konuya ilişkin olarak yapılan değerlendirmede, pazar araştırmaları sektörünün uzman kurumunun araştırmanın metodolojisinin uygunluğunu doğrulaması üzerine, “En Çok Tavsiye Edilen Operatör” ve “Fazladan 200.000 Çekim Noktası” reklamlarının yayına devam edebileceğine karar verildiğini açıkladı.

Reklam Özdenetim Kurulu, 21 Kasım 2012 tarihinde reklamın yayınına söz düzeninde küçük bir değişiklikle devam edilmesi yönünde karar verdi.

“Türkiye’deki rakip operatörlerden fazladan 200.000 çekim noktası” mesajının dünya haritası eşliğinde verilmesi Özdenetim Esasları’nın “Doğruluk” başlıklı beşinci maddesine aykırı nitelikte görülmediğini belirten firma, bu reklamın da yayınlanmaya devam ettiğini duyurdu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.