MediaCat

İyi bir lider olmak için izlemeniz gereken 8 film

Pazarlama ve sinema sektörlerinin önemli isimlerinden iyi liderliğe giden yolda önünüzü aydınlatacak filmler.

İyi bir lider olmak için izlemeniz gereken 8 film

Bazı filmler içinde anlamak isteyenler için büyük dersler barındırır. Bazı filmlerse kimilerine göre iyi birer lider olmanızda size yardımcı olabilecek bir kılavuz görevi görebilir. Tıpkı Leonardo DiCaprio’ya ilk Oscar’ını kazandıran The Revenant veya Quentin Tarantino’nun klasikleşmiş filmi Pulp Fiction gibi.

Yazar ve konuşmacı Guy Kawasaki’den eski P&G Belçika CEO’su Lars Sudmann’a, pazarlama ve film sektöründen sekiz isim iyi bir lider olmak isteyenlerin izlemesi gereken favori filmlerini açıkladı.

İşte karşınızda sizi iyi bir lider haline getirecek sekiz film…

McFarland, USA (2015)

The One-Minute Manager kitabının yazarı ve The Ken Blanchard Companies’in kurucusu Ken Blanchard’a göre McFarland USA içinde muazzam liderlik dersleri barındıran bir film. Takımının performansını yükseltmek için liderlik yapma biçimini değiştirmek zorunda kalan Koç Jim White’ın (Kevin Costner) hikâyesinin anlatıldığı filmde White karakterinin “hizmet eden bir lidere dönüşmenin önemini öğrendiğini” belirtiyor Blanchard.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.