İstikbal’i Cemil İpekçi giydirecek

İstikbal, kıyafetlerin tasarımı için alanında uzman ünlü modacı Cemil İpekçi ile çalıştı...

16.08.2010 - 00:00 | MediaCat

İstikbal, yine adından söz ettirecek bir yeniliğe daha imza attı. Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında "tek tip kıyafet" uygulaması başlatan şirket, kıyafetlerin tasarımı için alanında uzman ünlü modacı Cemil İpekçi ile çalıştı. Yaklaşık 2 milyon TL’lik bir yatırımın yapıldığı proje kapsamında; İstikbal markası ilk etapta Türkiye çapına yayılan 400 mağazasında yaklaşık 4.000 personelini giydirecek.

Özgün motiflerin modern bir çizgide hayat bulduğu bu özel kreasyon, İstikbal’in kadrosundaki mağaza müdürü ve satış elemanlarına özel yazlık ve kışlık olmak üzere toplam 12 ayrı modelde hazırlandı. İstikbal’in kurumsal renkleri olan sarı ve lacivertin ön planda tutulduğu modellerde tasarımın yanı sıra kıyafetlerin rahatlığı ve kalitesi de dikkat çekiyor.

İlk etapta belirli büyüklükteki yaklaşık 400 bayideki 2700’ü bayan, 1.300’ü erkek olmak üzere toplam 4.000 personel üzerinde uygulanacak olan çalışma, devam eden süreçte Türkiye’deki tüm İstikbal bayilerine yayılacak. Sektör liderliğinin gerektirdiği sorumlulukla hareket ettiklerini ve bu kapsamda trendleri de çok yakından takip ettiklerini dile getiren Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak projelerine yönelik şunları söyledi: "Güçlü marka olmanın en önemli ve ilk unsuru insana ve çalışana verilen değerden geçiyor. Öncelikle bu bilinçle başlattığımız ve kurumsallaşma çalışmaları kapsamında hayata geçirdiğimiz "tek tip kıyafet" projesinde, çalışanlarımızda kurum kültürü ve aidiyet duygusunu da pekiştirmeyi hedefledik. Bununla beraber sektörde lider olmanın gerektirdiği sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz ve bu uygulamamız da yeniliklerin sıkı takipçisi olduğumuzun en önemli göstergesidir."

Türkiye’de moda denilince akla gelen ilk isim olan ve gerçekleştirdiği tasarımlarla uluslararası arenada da adından söz ettiren Cemil İpekçi de; tasarımları markanın değerlerini ve kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak hazırladıklarını dile getirdi. Uzun mesai saatlerini göz önünde bulundurarak çalışanların rahat hareket edebilecekleri kıyafetler olmasına özen gösterdiklerini hatırlatan İpekçi, kreasyonda şıklık, rahatlık ve ince detayların ön planda olduğunu belirtti.

haberler.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.