MediaCat

İstihdam oranı artıyor

2012’nin 1.çeyreğinde istihdamdaki artışlarda istikrar yaşandı.

İstihdam oranı artıyor

Secretcv.com tarafından yapılan “İş Profili” araştırmasına göre 2012’nin Mart ayının ve 1. çeyrek toplamının istihdam rakamları ortaya çıktı. 2012’nin 1. çeyreğine ait istihdam verilerini açıkladı. Ocak ve Şubat aylarında küçük artışlar yaşayan iş ilanları Mart ayında Şubat ayına göre %18 gibi hızlı bir artış kaydetti. Mart ayında Secretcv.com üzerinden 15.000’e yakın iş ilanı yayınlandı ve yaklaşık 37.500 kişi istihdam edilmek üzere arandı.

Mart ayındaki artışta özellikle Turizm/Otelcilik, Bankacılık ve Perakende sektörünün hareketlenmesi etkili oldu. 2012 yılının ilk üç ayında, Secretcv.com veritabanına kayıtlı firmalar tarafından 110 bin 800 eleman arandı. En çok eleman aranan pozisyonlar satış, pazarlama ve muhasebe oldu. Bu pozisyonları müşteri hizmetleri, turizm pozisyonları, çağrı merkezi, mühendis ve sekreter takip etti.
Ocak, Şubat, Mart 2012’de en fazla iş ilanı sırasıyla, mağazacılık / perakendecilik (yüzde 13), tekstil (yüzde 9), bilgisayar / BT / internet (yüzde 8,5), bankacılık / finans (yüzde 8.5), Gıda (%8), inşaat (yüzde 7,5), turizm (yüzde 7), sektörlerinde yayınlandı.

Eleman ilanı verilen illerin dağılımına bakıldığında ise, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa ve Kocaeli’nin başı çektiği görülüyor. 2012 yılının ilk 3 ayında eleman arayışında artış kaydeden iller ise Adana, Muğla, Manisa, Tekirdağ ve Gaziantep olarak belirlendi.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.