MediaCat

İstanbul olimpiyatlara ne kadar hazır?

Sportsnet Group, İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’na adaylığıyla ilgili 11 kentte kamuoyu araştırması yaptı.

İstanbul olimpiyatlara ne kadar hazır?

Sportsnet Group 12 yıldır faaliyet gösterdiği spor odaklı pazarlama iletişimi alanındaki tüm stratejilerini, periyodik olarak gerçekleştirdiği araştırmalarla belirliyor. Grup, Anadolu, Okan ve Arcadia üniversitesinden akademisyenlerin yer aldığı uluslararası bir ekibe yaptırdığı bilimsel araştırmayla Türkiye’nin spor gündeminde yer alan ‘İstanbul 2020 Olimpiyat Adaylığı’ konusunda da ayrıntılı bir araştırmaya imza attı. Bu konuda hâlihazırda faaliyet gösteren ve gelecekte göstermeyi planlayan her kuruma yardımcı olması amacıyla araştırmada ortaya çıkan rakamların büyük bir bölümünün kamuoyuyla paylaşılmasına karar verildi.

Tüm ev sahibi şehirlerin adaylık sürecinde en önemli etmenlerin başında, aday şehrin sakinlerinin geldiği noktasından hareketle İstanbul halkına olimpiyat adaylığı hakkındaki görüşleri soruldu. İstanbul’da yaşayan ve olimpiyatları hazırlanan herkesin öngörüleri belirlendi.

Araştırma, 15 Eylül 2012 – 15 Ocak 2013 tarihleri arasında; 16 yaş üstü yüzde 62’si Erkek – yüzde 38’i Kadın, yaş ortalamaları 29 olan toplam 1.118 örneklemle, İstanbul halkının sosyo-ekonomik düzeyini temsil eden 7’si Avrupa Yakasından, 4’ü Anadolu yakasından olmak üzere 11 ilçede yüz yüze görüşmelerle uygulandı.

[GaleriEkle url=”istanbul-halki-olimpiyatlara-ne-kadar-hazir”]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.