İstanbul ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ oyun alanında

İstanbul, 5 milyonun üzerinde oy kullanılan ve 58 ülkede eş zamanlı yürütülen oylama sonucunda...

21.08.2008 - 15:17 | MediaCat

İstanbul, 5 milyonun üzerinde oy kullanılan ve 58 ülkede eş zamanlı yürütülen oylama sonucunda Monopoly’nin yeni versiyonu Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer almaya hak kazanan 22 şehirden biri oldu. Monopoly Dünya Şehirleri Türkiye ile birlikte 50’den fazla ülkede 26 Ağustos’ta satışa sunulacak.

Dünyanın ilk küresel Monopoly’si Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alacak 22 şehri belirlemek üzere 22 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında internet üzerinden yapılan oylamada, 68 aday şehir arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Oylama sürecinde 5 milyonun üzerinde oy kullanıldı. Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanına girmeyi başaran şehirlerin tam listesi şöyle: Montreal, Riga, Cape Town, Belgrad, Paris, Kudüs, Hong Kong, Pekin, Londra, New York, Sydney, Vancouver, Şangay, Roma, Toronto, Kiev, İstanbul, Atina, Barselona, Tokyo, Taipei, Gdynia.

Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Arzu Çeltekoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şu şekilde; “Monopoly Dünya Şehirleri dünyanın ilk küresel Monopoly’si, yani dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar insanlar aynı oyun alanı üzerinde Monopoly oynayacaklar. 50 ülkede, 37 dilde satışa sunulan bu oyunda New York, Londra, Paris gibi şehirlerin yanında İstanbul’un da adını görmek bizler için çok gurur verici, aynı zamanda ülke tanıtımı açısından da çok önemli. Oylarıyla İstanbul’u destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Monopoly’nin yeni versiyonu “Monopoly Dünya Şehirleri” oyununda pek çok yenilik var; klasik oyundaki semtler yerine dünyanın dört bir köşesinden 22 şehrin dizildiği oyun alanında şehirler birbirinden güzel resimleri ile yer alıyor. Kamu fonu ve şans kartları güncellenen Monopoly Dünya Şehirleri’nin piyonları da özel olarak tasarlandı. Her oyunda 6 kıtayı temsil edecek şekilde hazırlanan 24 piyondan sürpriz 6 tanesi yer alıyor. Oyuna eklenen bir başka özellik de açık artırma süresini belirleyen “açık arttırma ünitesi”.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.