İstanbul, İngiliz dergisine kapak oldu

Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, İngiliz Seyahat Dergisi ''Business Traveller''in son sayısına kapak konusu oldu...

12.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, İngiliz Seyahat Dergisi ”Business Traveller”in son sayısına kapak konusu oldu. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansından yapılan açıklamada, ajansın yurt dışı tanıtımında yaptığı çalışmalar neticesinde İstanbul’un dünya çapında yayımlanan İngiliz seyahat dergisi ”Business Traveller”de geniş yer bulduğu bildirildi.
Açıklamada, İngiltere’nin prestijli dergilerinden 54 bin tirajlı ”Business Traveller” dergisi Temmuz-Ağustos sayısında, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşıyan İstanbul’u ”Delights of Istanbul (İstanbul’un Lokumları)” başlığıyla Avrupa’ya tanıttığı belirtildi.

Derginin son sayısında kapak konusu olan ve 4 tam sayfa içerikle yer bulan İstanbul’un, tarihi ve kültürel güzelliklerinden, modern yapısına kadar çok çeşitli ve farklı yüzü ile okuyucuya sunulduğu kaydedilen açıklamada, dergide İstanbul 2010’un tanıtımının da gerçekleştirildiği ifade edildi. Açıklamada, dergideki içerikte ayrıca İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı kapsamında yer alan projelerle ilgili detayların sunularak, İstanbul’un önemli bir kültür turizmi destinasyonu olduğunun vurgulandığına dikkat çekildi.

Dergide İstanbul’daki kültürel ve sanatsal aktivitelerin ön plana çıkarıldığına ve kentin kültürel mirası ve yaratıcı kültür kapasitesi ile ilgili bilgilerin de verildiğine işaret edilen açıklamada, İstanbul’un Temmuz-Aralık etkinlik ajandasının da ”Business Traveller” dergisinde yer aldığı bildirildi. Açıklamada, ağustos ayı içerisinde sergilenmeye başlayacak ”Kontrastlar Şehri İstanbul” adlı sergi ile ”İstanbul Mimarisi’nin Müziği” ve ”Gelecekten Masallar” ses enstelasyonları ile eylül ayında gerçekleştirilecek U2 konserinin dergide yer bulan etkinlikler arasında olduğu anlatıldı.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.