MediaCat

İsrail’de seks işçiliğine karşı deneysel bir kampanya

Seks işçiliğine karşı radikal bir duruş.

İsrail’de seks işçiliğine karşı deneysel bir kampanya

Bugünlerde İsrail Parlamento’sunun hemen dışında park halindeki bir yemek kamyonundan içinde sembolik olarak “kadın eti” bulunan sandviçler satılıyor. Bu provokatif kampanyanın nedeni ise seks işçiliğini suç kapsamına almanın evresindeki siyasetçileri etkilemek.

The Task Force on Human Trafficking and Prostitution (TFHT) ve M&C Saatchi Tel Aviv’in işbirliği ile ortaya çıkan deneysel kampanya kapsamında satılan ürünler arasında, İsrail’de yaygın olarak kullanılan Amal ve Yael gibi kadın isimlerinden esinlenilerek tasarlanan “Amal Göğsü” ve “Yael Kaburgası” gibi sandviçler bulunuyor. Bu kurmaca sandviçler, üzerinde seks işçiliği yapan kadınların gerçek yaşam öykülerinin yazılı olduğu paketler ile servis ediliyor. Yemek kamyonunun üzerinde ise kasaplarda görmeye alışık olduğumuz kesim tablolarının kadınlara uyarlanmış bir versiyonu bulunuyor.

İsrailli seks işçisi kadınlar arasındaki ölüm oranı, nüfusun geri kalanından 40 kat daha fazla. TFHT, seks işçiliğine karşı önlemler alınmış olmasına karşın yetişkinlerin para karşılığında cinsel ilişkide bulunmasının önüne herhangi bir engel koymayan İsrail’de durumun düzeltilmesi adına çalışmalar yürütüyor.

Kampanyanın hedefinde, endüstriyi finansal açıdan destekleyen müşterilere ulaşılarak seks işçiliğine olan talebin düşürülmesi yer alıyor.

M&C Saatchi Tel Aviv’den Yönetici Kreatif Direktör Tzur Golan, “Seyirci kalıp bu durumun devam etmesine izin veremezdik. Her gün korunmasız erkeklerin, kadınların ve gençlerin seks işçisi olmasının altını çizmek önemli. Ve de durum daha da kötüye gidiyor. Endüstrinin çarklarını durdurmanın en iyi yolu, talebi düşürmek. Eğer ortada talep olmazsa, arz da olmayacaktır. Anlamlı bir iş ortaya çıkarmak istedik ve TFHT’ye seks işçiliği endüstrisine karşı verdikleri mücadelede destek vermeyi sürdüreceğiz.” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.