İsbike Bisiklet Okulu’nda 3 bin kişi pedal çevirdi

İSPARK ve Abdi İbrahim işbirliğiyle geçtiğimiz ay eğitimlerine başlayan İsbike Bisiklet Okulu, 3 bin kişiyi bisikletle tanıştırdı.

01.08.2022 - 15:53 | MediaCat

İsbike Bisiklet Okulu’nda 3 bin kişi pedal çevirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’ın Abdi İbrahim ana sponsorluğunda ücretsiz olarak hizmete açtığı İsbike Bisiklet Okulu, 1 ayda 3 bin kişiye eğitim verdi. Uzun vadede İstanbul’da bisiklet kullanımını artırarak karbon emisyonlarını azaltmayı ve trafiği rahatlatmayı hedefleyen projeye her yaş grubundan İstanbullu katıldı.

İsbike Bisiklet Okulu sayesinde bisiklet kullanmayı öğrenen 85 yaşındaki Niyazi Bekgöz, bugüne dek bisiklet kullanmayı hep istediğini ancak tek başına öğrenemediğini belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz bisiklet eğitimi veren bir okulu olduğunu öğrendim. Görevliler beni öğrenebileceğim konusunda ikna ettiler. 1 günlük eğitimin ardından başardım. İki tekerli aracımla artık özgürce gezebiliyorum. Sabırlı ve nazik eğitmenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başvurularda 40 yaş üstü yetişkinler öne çıkıyor

Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda başlayan eğitimlerle 2022 sonuna dek yaklaşık 10 bin kişiye bisiklet eğitimi verilmesi amaçlanıyor. Projeye en çok başvuru 40 yaş üzeri yetişkinlerden gelirken, kadınların bisiklet eğitimini erkeklerden çok talep ettiği göze çarpıyor. İstanbullular, eğitime bisikletokulu.isbike.istanbul adresi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.