İş Bankası dünyanın en büyük 2000 şirketi arasında

Uluslararası Forbes dergisinin her yıl açıkladığı ‘Dünyanın en büyük 2000 şirketi’ sıralamasının 2006 listesi açıklandı.

13.04.2006 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası Forbes dergisinin her yıl açıkladığı ‘Dünyanın en büyük 2000 şirketi’ sıralamasının 2006 listesi açıklandı. Geçtiğimiz yıl ilk 500 firma içindeki tek Türk şirketi olarak listenin 427. sırasında yer alan Türkiye İş Bankası, bu yıl 319. sırada yer aldı. Forbes, listesinde İş Bankası’nın varlıklarını 34,5 milyar dolar, piyasa değerini de 18,9 milyar dolar olarak açıkladı.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, açıklanan verilerin, İş Bankası’nın güçlü ve sağlıklı büyümesinin bir göstergesi olduğunu söyleyerek, bir Türk şirketi olarak dünyanın en büyük firmaları arasındaki yerlerinin her geçen gün biraz daha sağlamlaşması ve belirginleşmesinden mutluluk duyduklarını vurguladı. Forbes 2000 listesinde, İş Bankası dışında 13 Türk şirketi daha bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.