Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Türkiye bölümü açılıyor

Ipsos, Toplumsal Araştırmalar konusundaki global liderliğini Sosyal Araştırmalar Enstitüsü adı altında yürütüyor...

05.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Ipsos, Toplumsal Araştırmalar konusundaki global liderliğini Sosyal Araştırmalar Enstitüsü adı altında yürütüyor. Değişik ülkelerde UNICEF, Dünya Bankası, OECD gibi uluslararası organizasyonlara, kamu hizmeti yapan kurumlara, değişik AB birimlerine ve İstatistik Kuruluşlarına hizmet veren  Ipsos Sosyal Araştırma Enstitüsü Türkiye’de toplumsal  araştırmaları yeni ve kurumsal bir düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Enstitü’nün lansmanı için Ankara’da uluslararası bir konferans düzenleniyor. Ipsos KMG  bünyesinde faaliyet gösterecek Enstitü’nün Direktörlüğüne Tonguç Çoban atandı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Tonguç Çoban, DİSK Eğitim Dairesi Müdürlüğü ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra araştırma sektöründe yöneticilik  yaptı. Ipsos KMG’ye katılmadan önce de, danışmanlık ve araştırma alanında çalışan Tonguç Çoban özellikle sivil toplum kuruluşları, siyasi iletişim, kamuoyu, siyasi ve sosyal araştırma ve danışmanlıklar konusunda uzmanlaştı.

Sosyal Araştırma Enstitüsü ile ilgili Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır şunları söyledi; “Demokrasinin derinleşmesi, kamu ve sivil toplum kaynaklarının etkin kullanımının artması ve topluma karşı sorumlu olan kuruluşların ölçülebilir hale dönüşmesi sosyal araştırmaların temel misyonunu oluşturmaktadır. Demokrasiyi  seçim demokrasisi olmaktan çıkartıp günlük hayatın demokrasisi haline dönüştürmeliyiz. Bu da ancak nesnel  toplumsal araştırmaları yönetim sisteminin doğal bir parçası haline getirmekle mümkün olacak. Ülkemizde de Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler toplumsal araştırma kültürünü kazanmak aşamasına  geldi. Ipsos KMG Sosyal Araştırma Enstitüsü siyasal ilişkilerle değil profesyonel kurallarla hareket eden, güçlü araştırma altyapısı ve uluslararası bilgi birikimi ile toplumsal araştırmalardaki bu dönüşüm sürecine öncülük yapacak”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.