IPRA yeni etik kuralları açıkladı

IPRA’nın yeni başkanı etik kurallarını geçen haftasonu Brüksel’de açıkladı. 10.000’den fazla lobicinin yer aldığı düşünülen bir kent olması nedeniyle

31.01.2007 - 11:14 | MediaCat

IPRA’nın yeni başkanı etik kurallarını geçen haftasonu Brüksel’de açıkladı. 10.000’den fazla lobicinin yer aldığı düşünülen bir kent olması nedeniyle kuralların açıklanması için Avrupa Birliği’nin başkenti seçildi.

Açılış töreni seremonisinde konuşan Philip Steward, kamuyla ilgili bir halkla ilişkiler disiplini olan lobiciliğin gerek Birleşik Devletler’deki olumsuz skandallar, gerekse Avrupa Birliği’ndeki şeffaflık girişimleri gibi olumlu çabalar sonucunda 2007’nin temasını Halkla İlişikler’de Etik olarak seçtiklerini belirtti. Yeni Brüksel kurallarının dünyadaki tüm kamuoyu çalışmalarında uygulayıcılar tarafından benimseneceğini ve bu kuralların etik açıdan bir yol gösterici olmasının yanı sıra IPRA’nın Venedik ve Atina Kurallarının 50 yıllık mirasını da hatırlatacağını ifade etti.

IPRA’nın Brüksel Kurallarını resmi olarak ilk kabul eden, Avrupa Komisyonu İkinci Başkanı Siim Kallas oldu.

Steward, hoşgeldiniz konuşmasında 150’den fazla halkla ilişkiler temsilcisine ve Brüksel’li lobicilere gelecek yılla ilgili planlarından da bahsetti.

2007’de IPRA’nın yeni planlarının uygulamaya geçeceğini söyleyen steward, üyeler için servis ve bağlantı fırsatları sağlamaya devam edeceklerini ve geliştirdikleri web sitesi yoluyla ileriki dönemlerde daha etkili iletişim kuracaklarını belirtti.

Steward, yine 2007 yılında pazar ve sponsorların beklentileri doğrultusunda yeni kategoriler eklenerek genişletilecek olan Golden World Awards for Excellence’ın popülarite ve öneminin artacağını ifade etti. Bunların yanısıra, söz vermiş oldukları büyük IPRA Kongresi Pekin 2008 için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.