iPhone 4 rekora koşuyor

2010 yılının ilk iki çeyreği, deyim yerindeyse Apple'ın dönemi oldu. Nisan ayında iPad'i, Haziran'ın başında da yeni nesil iPhone olan iPhone 4'ü...

17.06.2010 - 00:00 | MediaCat

2010 yılının ilk iki çeyreği, deyim yerindeyse Apple’ın dönemi oldu. Nisan ayında iPad’i, Haziran’ın başında da yeni nesil iPhone olan iPhone 4’ü tanıtan Apple, şimdilerde iPhone 4’ün ön siparişleriyle boğuşuyor.

Henüz sadece ön siparişa açılan iPhone 4 kısa sürede aynı iPad gibi inanılmaz bir satış rekoruna koşacak gibi duruyor. Zira Apple’ın yaptığı açıklamada, bir günde iPhone 4’ün tam 600 bin adet ön sipariş aldığı belirtildi.

Apple’ın Basın Odası’nda yer alan açıklamaya göre sadece bir gün içersinde hem Apple hem de operatörler toplamda 600,000 tane iPhone 4 ön siparişi gerçekleştirdi. Açıklamada bu sayının Apple tarihindeki en hızlı satış sayısı olduğu ve beklentilerinin çok daha üzerinde olduğu ifade edilirken, Apple ayrıca yoğunluktan dolayı iPhone 4 siparişi veremeyen kullanıcılardan da özür diledi.

Apple’ın 24 Haziran’da satışa sunacağı iPhone 4’den ilk 3 gün içersinde 1-1,5 milyon adet satacağı öngörülüyor.

Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.